Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 01:33
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Biłgoraj. Wigilia Pentekostalna

W sobotni wieczór, 27 maja w kościele św. Jerzego w Biłgoraju odbyło się nabożeństwo Wigilii Pentekostalnej, czyli modlitwa w wigilię Zesłania Ducha Świętego.
Biłgoraj. Wigilia Pentekostalna

90 dni od środy popielcowej do Zesłania Ducha Świętego to czas niezwykle nasycony łaską Bożą - tłumaczył ks. proboszcz Roman Sawic:

POSŁUCHAJ

Ks. Roman Sawic wyjaśniał, czym charakteryzuje się nabożeństwo Wigilii Pentekostalnej:

POSŁUCHAJ

Czuwanie rozpoczęło się od Mszy św., będącej jednocześnie częścią Misji Świętych, które od 21 maja trwają w biłgorajskim „Kościółku”. Jest to wyjątkowy czas łaski dla parafii – tłumaczył współprowadzący Misje redemptorysta, o. Przemysław Ilski:

POSŁUCHAJ

Wigilia Zesłania Ducha Świętego to czas, kiedy tak jak Apostołowie gromadzimy się w Wieczerniku na wspólnej modlitwie – zaznaczył o. Przemysław Ilski:

POSŁUCHAJ

Czuwanie zakończyło się modlitwą uwielbienia Ducha Świętego, podczas którego posługę muzyczną pełnił zespół złożony z członków poszczególnych grup parafialnych.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A