Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 02:34
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Dni Biłgoraja

W miniony weekend (27-28.05) na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyły się Dni Biłgoraja.
Dni Biłgoraja

Pierwszy dzień przebiegał pod hasłem „Święto miasta”, zaś organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci i młodzieży, a na wieczór koncerty. Przed publicznością wystąpiły zespoły Poparzeni Kawą Trzy, Head Vision, a także soliści: Diana Kotuła, Kuba Nizio, Jan Kondrak, Piotr Selim i Katarzyna Wasilewska.

Dni Biłgoraja to wyjątkowy, rodzinny czas – podkreślała jedna z uczestniczek Anita Maińska:

POSŁUCHAJ

Drugiego dnia świętowania do Biłgoraja przyjechała Kraina Słowian czyli Obóz Drużyny Czarnego Żmija, o czym mówiła w rozmowie Monika Maciewicz:

POSŁUCHAJ
Wraz z Drużyną Czarnego Żmija można było uczestniczyć w warsztatach solowiarskich i lepić figurki solne, w warsztatach motanek czyli  przygotowywania słowiańskich laleczek intencyjnych, zabawach w rozpoznawanie ziół, warsztatach garncarskich, a w strefie małego woja odbyły się pokazy uzbrojenia, walki na miecze piankowe, tor przeszkód, strzelanie z łuku i testy na woja.

Na scenie letniej odbył się spektakl „Słowiańskie powidoki” w wykonaniu Teatru Szkolnego SP z Dąbrowicy. W koncercie muzycznym wystąpili zespoły BCK i MDK oraz Diana Kotuła, Kuba Nizio, Magda Palinka i Michalina Lipińska. Na zakończenie Dni Biłgoraja wystąpiła Aleksandra Nizio.


 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A