Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 02:44
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Kolejne spotkanie w Akademii Zamojskiej jako kontunuacja konferencji Aktion Zamość

20 czerwca br. w Akademii Zamojskiej odbędzie się czwarty wykład z cyklu siedmiu spotkań naukowych w ramach projektu pn. Niemcy i ich ideowe oraz polityczne działania wobec Polski.
Kolejne spotkanie w Akademii Zamojskiej jako kontunuacja konferencji Aktion Zamość
Autor: fot. Akademia Zamojska

Prelekcję pt. Stosunki polsko-niemieckie jako starcie cywilizacji (bizantynizm vs. cywilizacja łacińska) wygłosi prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk.

Cykl wykładów stanowi kontynuację działania jakim była ogólnopolska konferencja naukowa pod nazwą Aktion Zamość (1942-1943), która miała miejsce 28 lutego 2023 r. w Zamościu. W ramach comiesięcznych spotkań swoje referaty naukowe zaprezentuje siedmiu znanych historyków – przedstawicieli świata nauki.

Podczas wydarzenia odbędzie się również promocja książki pokonferencyjnej pt. Aktion Zamość (1942-1943). Publikacja naukowa pod redakcją dr. hab. Bogusława Kopki, prof. AZ, dr. hab. Ryszarda Skrzyniarza, prof. AZ i dr Ilony Hajscewicz-Zimek jest materialnym efektem konferencji naukowej (z dnia 28 lutego 2023 r. o tym samym tytule) inaugurującej projekt Polityka niemiecka w XX i XXI wieku a tożsamość kulturowa i cywilizacyjna Polski. Aktion Zamość (1942-1943) ukierunkowana jest na analizę historyczną działań zbrojnych oraz niemieckich zbrodni wojennych mających miejsce na Zamojszczyźnie w okresie II wojny światowej, jak również na analizę oddziaływania ww. wydarzeń historycznych na rozwój postaw społecznych i tożsamość narodową Polaków. Książka przygotowana została przez Wydawnictwo Akademii Zamojskiej w formie drukowanej i elektronicznej w nakładzie 100 egzemplarzy, obejmującej swym zakresem wystąpienia wszystkich prelegentów.

Publikacja dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Doskonała nauka  nr projektu DNK/SP/546790/2022 kwota dofinansowania 140 000 zł całkowita wartość projektu 153 737,62 zł.

Prelekcja odbędzie się o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej nr 2 AZ, w Rektoracie przy ul. Pereca 2.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Prezydent Miasta Zamość, Archiwum Państwowe w Zamościu oraz Instytut Andersa. Patronat medialny: TVP3 Lublin, Kronika Tygodnia, Katolickie Radio Zamość oraz Portal Akademicki „Skafander”.

Dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Doskonała Nauka”. Projekt „Polityka niemiecka w XX i XXI wieku a tożsamość kulturowa i cywilizacyjna Polski”.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A