Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 01:22
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Dwóch diakonów przyjęło święcenia prezbiteratu

Pierwsza sobota czerwca wpisze się w historię życia i powołania dwóch diakonów, którzy tego dnia przez posługę biskupa diecezjalnego Mariana Rojka zostali włączeni do grona prezbiterów.
Dwóch diakonów przyjęło święcenia prezbiteratu
Autor: Adrianna Czugała

Nowo wyświęceni kapłani to: ks. Michał Kot z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim oraz ks. Artur Łakomy z parafii pw. św. Stanisława w Lubaczowie. W tym ważnym dla nich momencie towarzyszyli im: wspólnota seminarium duchownego, duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, rodziny oraz przyjaciele i przedstawiciele rodzinnych parafii.

Rozwijajcie przyjaźń z Jezusem poprzez miłość do Pisma Świętego. Tymi słowami do neoprezbiterów zwrócił się ks. bp zamojsko-lubaczowski Marian Rojek w głoszonej homilii.

POSŁUCHAJ

Święcenia w stopniu prezbiteratu przyjęte przez neoprezbiterów są zwieńczeniem ich sześcioletniej formacji w seminarium duchownym. Przez sześć lat uczestniczyli w wykładach z filozofii i teologii, zdobywali duchową formację, budując swoje powołanie by iść i służyć innym.

O przygotowaniu do drogi kapłańskiej mówił ks. Artur Łakomy.

POSŁUCHAJ

Ks. bp. Marian Rojek zaznaczył czego można życzyć nowym wybranym, którzy powiedzieli Chrystusowi Tak.

POSŁUCHAJ

Ks. Michał Kot podzielił się w rozmowie z naszym radiem uczuciami, które towarzyszyły mu w tej wyjątkowej chwili.

POSŁUCHAJ

Wyjątkowym momentem podczas liturgii był obrzęd misyjnego błogosławieństwa, którego po komunii świętej bp Marian Rojek udzielił ks. Michałowi Maciołkowi, który po formacji w Centrum Misyjnym rozpocznie misyjną posługę w Ekwadorze. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej ks. Artur Łakomy i ks. Michał Kot w rodzinnych parafiach odprawią swoje Msze święte prymicyjne. Już 26 czerwca otrzymają nominacje na swoje pierwsze parafie, w których posługę rozpoczną w drugiej połowie sierpnia.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Nicky 03.06.2023 22:43
Wszystkiego dobrego dla nowo-wyświęconych kapłanów, niech Pan Bóg zawsze będzie z nimi.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A