Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 01:48
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Jasnota biała, roślina polecana na dolegliwości kobiece

Wyglądem jasnota biała przypomina pokrzywę, stąd też pochodzą jej ludowe nazwy: biała pokrzywka, głucha pokrzywa czy martwa pokrzywa. Skąd ta nazwa? Liście jasnoty białej po dotknięciu nie są parzące.
Jasnota biała, roślina polecana na dolegliwości kobiece
Autor: https://pixabay.com/pl/

Jasnota biała charakteryzuje się właściwościami przeciwbólowymi oraz przeciwzapalnymi. Łagodzi obfite krwawienie miesiączkowe i upławy oraz działa moczopędnie, a więc ma szerokie zastosowanie zdrowotne w chorobach kobiecych. Ponadto jasnota biała działa oczyszczająco na organizm, poprawia trawienie i przemianę materii oraz ułatwia wykrztuszanie wydzieliny z dróg oddechowych. O jakich innych właściwościach zdrowotnych tej rośliny możemy jeszcze powiedzieć? O jej zaletach zdrowotnych powiedziała Barbara Matysik, zielarka.

POSŁUCHAJ

W jakich miesiącach zbierać jasnotę białą?
POSŁUCHAJ

Barbara Matysik podkreśliła, że stosowania jasnoty białej nie zaleca się kobietom będącym w ciąży.
POSŁUCHAJ

Wiele kobiet zmaga się z problemami bolesnych miesiączek czy chorobami układu moczowego. W jaki sposób możemy samodzielnie zrobić napar z jasnoty białej? Na ten temat usłyszą Państwo w najbliższym „Poradniku zielarskim” we wtorek (06.06) o godz. 9.40.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A