Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Spotkania akademickie w Bukowinie

Jubileuszowa, XV edycja Spotkań Akademickich odbyła się (11.06) w Bukowinie (gmina Biszcza).
Spotkania akademickie w Bukowinie

Rozpoczęły się mszą św. w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie, którą z prośbą o błogosławieństwo i opiekę Bożą dla Stowarzyszenia na rzecz Bukowiny i Akademii Zamojskiej sprawowali proboszcz parafii w Biszczy, ks. Stanisław Bełz i wikariusz ks. Radosław Zaborniak.

Bezpośrednio po Mszy św. okolicznościowy wykład nt. „Wakacje w tradycji akademickiej” wygłosił dr hab. Paweł Skrzydlewski, profesor i rektor Akademii Zamojskiej:

POSŁUCHAJ

O założeniach spotkań akademickich mówił w rozmowie Andrzej Fus, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bukowiny:

POSŁUCHAJ

Wartość tego wydarzenia jest dla naszej gminy nie do przecenienia – tłumaczył Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza:

POSŁUCHAJ

Dalsza część wydarzenia, piknik naukowo-rozrywkowy, miał miejsce w jednym z gospodarstw agroturystycznych w Bukowinie, gdzie wystąpiły m.in. Zespół Tańca Ludowego „Tanew” z Biłgoraja, Zespoły Wokalne „Przystań”, „Rutyna” i „Krzewina”, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamojskiego w Bukowinie. Na zakończenie w specjalnym pokazie mody pokazano co noszono w czasach Zamoyskich.

Ponadto wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji dla dzieci, porady kolekcjonerskie z zakresu konserwacji zabytkowych przedmiotów, a także grupa off-road’owa.

Na wydarzenie zaprosili Rektor i Senat Akademii Zamojskiej, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Bukowiny, wójt Gminy Biszcza i Parafia w Biszczy.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Paweł z parafi werbkowice. 21.11.2023 19:55
serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.