Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 06:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Otwarcie Klubu Seniora w Telatynie

W środę (14.06) w Telatynie odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Seniora. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. o godzinie 14 w Kościele filialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Telatynie, którą w intencji seniorów odprawił ks. Andrzej Bastrzyk, proboszcz parafii w Żulicach. Kolejnym punktem gminnej uroczystości były przemówienia, podziękowania, a także przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu.
Otwarcie Klubu Seniora w Telatynie

Wójt Gminy Telatyn, Dariusz Kozłowski mówi skąd zrodził się pomysł na stworzenie takiej inicjatywy oraz wymienia działania jakie podejmują tamtejsi seniorzy.

POSŁUCHAJ

Otwarciu Klubu Seniora towarzyszyły zespoły, które zaprezentowały swój repertuar i umilały czas zgromadzonym. O ich aktywnej działalności i reprezentacji gminy, mówi Dariusz Kozłowski.

POSŁUCHAJ

Ewelina Galant-Woźniak, pracownik ds. Promocji i Kultury Urzędu Gminy Telatyn oraz koordynator projektu „Klub Seniora w Gminie Telatyn” zaznacza, że Klub Seniora to praca wielu osób. Przybliża również, jakie inicjatywy są podejmowane na rzecz seniorów.

POSŁUCHAJ

Agnieszka Śmiałko, animator w Klubie Seniora przybliża potrzebę wspólnoty wśród seniorów oraz posiadania własnego miejsca, w którym mogą się realizować.

POSŁUCHAJ

O potrzebie powstawania tego typu miejsc i istocie wspólnot mówi ks. Andrzej Bastrzyk, proboszcz parafii w Żulicach

POSŁUCHAJ

Swoją radością dzieli się m.in. Halina Szczerbińska, przewodnicząca Gminnego Klubu Seniora, zaznaczając, że Klub Seniora cieszy się sporym zainteresowaniem, do którego dołącza coraz więcej osób.

POSŁUCHAJ

Budynek Klubu Seniora będzie także miejscem dla zespołów oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

POSŁUCHAJ

Swoją radością oraz formami aktywnego spędzania czasu dzielą się również sami seniorzy.

POSŁUCHAJ

Więcej na temat otwarcia Klubu Seniora oraz działań Gminy Telatyn, dowiedzą się Państwo w audycji samorządowej zamieszczonej na naszej stronie internetowej.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kasia 16.06.2023 09:16
Super! :)

Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A