Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama naNOVO

Lubaczów. Znamy Mistrzów Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie byli organizatorami dyktanda ortograficznego, które odbyło się we wtorek (21.02) w Czytelni dla Dorosłych (Miejska Biblioteka Publiczna).
Lubaczów. Znamy Mistrzów Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2017

Marek Chmiel, nauczyciel języka polskiego oraz prezes Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie w rozmowie z Anną Głowacką podkreślił potrzebę dbania o polską ortografię.

POSŁUCHAJ

Katarzyna Antonik, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej wyjaśniła, że konkurs ortograficzny posiada już swoją długą tradycję.
POSŁUCHAJ

Janusz Waldemar Zubrzycki, zastępca burmistrza Miasta Lubaczów, wyjaśnił dlaczego Urząd Miejski włącza się w tego typu inicjatywy.
POSŁUCHAJ

Mariusz, uczeń Liceum Ogólnokształcącego, wyznał jakie wyrazy sprawiły mu największą trudność podczas pisania dyktanda.
POSŁUCHAJ

W kategorii do 25 roku życia wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce – Klaudia Pryjmak
II miejsce – Przemysław Mazepa
III miejsce – Marta Maź

W kategorii powyżej 25 roku życia nagrodzono:

I miejsce – Lidia Drabik
II miejsce – Zygmunt Gmyrek
III miejsce – Kinga Kruczek

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Krzysztof Szpyt – burmistrz Miasta Lubaczów oraz Józef Michalik – starosta powiatu lubaczowskiego.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III