Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Konferencja prasowa w sprawie bezpieczeństwa i relokacji imigrantów

Nie ma zgody na przymusową relokację imigrantów na terenie naszego kraju, mówili politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej w Zamościu (30.06) w ramach ogólnopolskiego spotkania „Czas Konkretów”.
Konferencja prasowa w sprawie bezpieczeństwa i relokacji imigrantów

Poseł Tomasz Zieliński zaznacza, że kara 22 tys. euro jest nie do przyjęcia. Dla porównania, dofinansowanie ze strony Unii Europejskiej w przypadku pomocy dla uchodźców z Ukrainy wyniosło niecałe 100 euro na osobę.

Decyzja Komisji Europejskiej jest atakiem na polską suwerenność mówi wicemarszałek województwa lubelskiego, Michał Mulawa.

Starosta tomaszowski, Henryk Karwan dodaje, że programy wspierające finansowo polskie rodziny, spotykają się z dużą krytyką opozycji, która jednocześnie popiera nałożenie na Polskę kar za nieprzyjętych imigrantów.

Zdaniem polityków, unijny pakt migracyjny jest niezgodny z poprzednimi ustaleniami dotyczącymi przyjmowania uchodźców zza granicy, a rząd nie wyrazi zgody na przymus w tej sprawie. Podczas konferencji, poruszony został również temat dotyczący muru na granicy z Białorusią. 

Chcemy czuć się bezpieczni w naszym kraju, zaznacza poseł Beata Strzałka.

Starosta tomaszowski wyjaśnia, na czym polega różnica między uchodźcą a osobą, która nielegalnie próbuje przekroczyć granicę państwa.

Poseł Tomasz Zieliński dodaje, że w tym roku było ponad 10 tys. prób nielegalnego przekroczenia naszej granicy.

Według polityków, mur na granicy z Białorusią wzmacnia nie tylko bezpieczeństwo naszego kraju, ale również wschodnią granicę Unii Europejskiej. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze