Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

„Z młodej piersi się wyrwało…–wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych”

W Zamościu po raz pierwszy odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
fot. Stowarzyszenie Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli zaprasza we wtorek (01.08) na Rynek Wodny w Zamościu, gdzie odbędzie się wydarzenie pn. „Z młodej piersi się wyrwało… – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych”. Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 14:30 pod Pomnikiem ku czci żołnierzy AK. Dalszy program podaje Małgorzata Farion, prezes Stowarzyszenia.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych rozpocznie się od utworu „Serce w plecaku”. Nie zabraknie również takich pieśni jak: „Warszawskie dzieci”, „Marsz Żoliborza”, czy „Hej chłopcy, bagnet na broń”.

O to nam chodzi, abyśmy wspólnym śpiewaniem tworzyli wspólnotę podkreśla Małgorzata Farion.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Programu „Warto być Polakiem”, którego inicjatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego, a głównym celem jest promowanie polskości i patriotyzmu wśród mieszkańców województwa lubelskiego. Małgorzata Farion zaprasza do wzięcia udziału w tych uroczystościach patriotycznych i zabrania flag lub innych oznaczeń narodowych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Zamość oraz Wójt Gminy Zamość, zaś patronat medialny objęło Katolickie Radio Zamość. Przypominamy, wydarzenie „Z młodej piersi się wyrwało…– wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych” odbędzie się 01.08 bezpośrednio po godz. ”W” na Rynku Wodnym w Zamościu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. Budzyńskiego