Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 17:48
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

„Z młodej piersi się wyrwało…–wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych”

W Zamościu po raz pierwszy odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
fot. Stowarzyszenie Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli zaprasza we wtorek (01.08) na Rynek Wodny w Zamościu, gdzie odbędzie się wydarzenie pn. „Z młodej piersi się wyrwało… – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych”. Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 14:30 pod Pomnikiem ku czci żołnierzy AK. Dalszy program podaje Małgorzata Farion, prezes Stowarzyszenia.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych rozpocznie się od utworu „Serce w plecaku”. Nie zabraknie również takich pieśni jak: „Warszawskie dzieci”, „Marsz Żoliborza”, czy „Hej chłopcy, bagnet na broń”.

O to nam chodzi, abyśmy wspólnym śpiewaniem tworzyli wspólnotę podkreśla Małgorzata Farion.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Programu „Warto być Polakiem”, którego inicjatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego, a głównym celem jest promowanie polskości i patriotyzmu wśród mieszkańców województwa lubelskiego. Małgorzata Farion zaprasza do wzięcia udziału w tych uroczystościach patriotycznych i zabrania flag lub innych oznaczeń narodowych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Zamość oraz Wójt Gminy Zamość, zaś patronat medialny objęło Katolickie Radio Zamość. Przypominamy, wydarzenie „Z młodej piersi się wyrwało…– wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych” odbędzie się 01.08 bezpośrednio po godz. ”W” na Rynku Wodnym w Zamościu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze