Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 09:31
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Mistrzowie z Akademii Zamojskiej docenieni przez Rektora

Studenci bezpieczeństwa narodowego: Klaudia Luterek i Kacper Magielnicki – tegoroczni zwycięzcy Mistrzostw Polski AZS w podnoszeniu ciężarów otrzymali od rektora Akademii Zamojskiej dr. hab. Pawła Skrzydlewskiego, prof. AZ nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe.
  • Źródło: Akademia Zamojska
Mistrzowie z Akademii Zamojskiej docenieni przez Rektora

W czerwcu br. w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Klaudia zaliczyła 70kg w rwaniu oraz 80kg w podrzucie co łącznie dało jej 150kg w dwuboju i złoty medal w kat. do 55kg. Klaudia miała przewagę aż 11 kg nad drugą zawodniczką! Z kolei Kacper Magielnicki  zaliczając w trzech próbach odpowiednio 105, 110 i113 kg w rwaniu trzykrotnie pobił akademicki rekord Polski.  Następnie w podrzucie uzyskując rezultaty 125 i 130kg Kacper pobił dwukrotnie akademicki rekord Polski również w tej konkurencji oraz dwukrotnie w dwuboju – uzyskując odpowiednio rezultaty 238 i 243kg.

Oboje studiują w Akademii Zamojskiej na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Klaudia w październiku rozpocznie drugi rok studiów magisterskich (II stopnia), zaś Kacper obronił niedawno licencjat i od października rozpocznie studia magisterskie.

26 lipca br. w rektoracie AZ odbyło się uroczyste wręczenie nagród złotym medalistom Mistrzostw Polski AZS. Gratulacje Klaudii i Kacprowi złożyli rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski oraz dr Krzysztof Okapa, kierownik Studium Wychowania Fizycznego AZ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze