Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Zamojski Szpital Wojewódzki wdrożył nową metodę leczenia raka piersi

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu wdrożył leczenie oszczędzające oraz wykonywanie mastektomii podskórnej z rekonstrukcją implantami w leczeniu raka piersi.
Zamojski Szpital Wojewódzki wdrożył nową metodę leczenia raka piersi

Jest to zabieg polegający na rekonstrukcji piersi z jednoczasowym wszczepieniem implantu.  W piątek (28.07) w zamojskim szpitalu wojewódzkim odbył się wykład oraz prezentacja metody. O pierwszych pacjentkach leczonych tą metodą w rozmowie z naszym radiem powiedział dr n.med. Artur Bocian, chirurg onkologiczny pracujący w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.

Ta metoda leczenia wykorzystywana jest w medycynie od blisko 30 lat, a Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Zamościu jest kolejnym miejscem na mapie Polski gdzie ta procedura medyczna będzie wykonywana. 

Ta metoda to wyjście naprzeciwko pacjentkom podkreśla dr Artur Bocian. 

Metoda leczenie raka piersi, która będzie wykorzystywana przez Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu przynosi wiele korzyści pacjentkom. Jednak nie zapominajmy o profilaktyce. 

Rak piersi o najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet. Jest to groźna choroba nowotworowa, ponieważ zazwyczaj przez długi czas nie daje ona żadnych objawów. Dlatego też najważniejszym czynnikiem warunkującym wyleczenie jest odpowiednio wczesne postawienie diagnozy, które możliwe jest dzięki odpowiedniej profilaktyce i regularnym badaniom, w tym samokontroli prowadzonej przez kobietę. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa