Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 17:46
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Zamojski Szpital Wojewódzki wdrożył nową metodę leczenia raka piersi

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu wdrożył leczenie oszczędzające oraz wykonywanie mastektomii podskórnej z rekonstrukcją implantami w leczeniu raka piersi.
Zamojski Szpital Wojewódzki wdrożył nową metodę leczenia raka piersi

Jest to zabieg polegający na rekonstrukcji piersi z jednoczasowym wszczepieniem implantu.  W piątek (28.07) w zamojskim szpitalu wojewódzkim odbył się wykład oraz prezentacja metody. O pierwszych pacjentkach leczonych tą metodą w rozmowie z naszym radiem powiedział dr n.med. Artur Bocian, chirurg onkologiczny pracujący w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.

Ta metoda leczenia wykorzystywana jest w medycynie od blisko 30 lat, a Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Zamościu jest kolejnym miejscem na mapie Polski gdzie ta procedura medyczna będzie wykonywana. 

Ta metoda to wyjście naprzeciwko pacjentkom podkreśla dr Artur Bocian. 

Metoda leczenie raka piersi, która będzie wykorzystywana przez Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu przynosi wiele korzyści pacjentkom. Jednak nie zapominajmy o profilaktyce. 

Rak piersi o najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet. Jest to groźna choroba nowotworowa, ponieważ zazwyczaj przez długi czas nie daje ona żadnych objawów. Dlatego też najważniejszym czynnikiem warunkującym wyleczenie jest odpowiednio wczesne postawienie diagnozy, które możliwe jest dzięki odpowiedniej profilaktyce i regularnym badaniom, w tym samokontroli prowadzonej przez kobietę. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze