Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Wakacje z WOT

Wakacje to najlepszy czas na letni wypoczynek. Tymczasem blisko 130 ochotników z województwa lubelskiego postanowiło spędzić ten czas w mundurze, na szkoleniu.
  • Źródło: Informacja nadesłana
Wakacje z WOT

Autor: fot. 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

W piątek, 28 lipca br. niespełna 130 nowych ochotników dołączyło do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kandydaci do służby rozpoczęli szkolenie podstawowe i wyrównawcze w ramach projektu „Wakacje z WOT” o czym mówi kpt. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- To dla mnie optymalny termin na szkolenie wojskowe. W trakcie roku akademickiego ciężko jest przeznaczyć 16 dni na takie szkolenie, więc skorzystałem – mówi Błażej student drugiego roku inżynierii biomedycznej z Politechniki Lubelskiej, który otrzymał przydział na stanowisko celowniczego w batalionie w Kraśniku.

Szkolenia w ramach „Wakacji z WOT” adresowane są głównie do uczniów, studentów oraz nauczycieli, ale z wakacyjnych terminów może skorzystać każdy mieszkaniec regionu zaznacza kpt. Marta Gaborek.

Kandydaci do terytorialnej służby wojskowej muszą spełnić podstawowe wymagania, takie jak: pełnoletniość, posiadanie obywatelstwa polskiego, zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, niekaralność, niepełnienie innego rodzaju służby wojskowej oraz nieposiadanie przydziału kryzysowego. Wnioski o powołanie należy składać w Wojskowym Centrum Rekrutacji. Można również skorzystać z pomocy rekruterów 2 LBOT - kontakty dostępne są na https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Więcej informacji na temat rekrutacji w szeregi WOT można uzyskać na stronie internetowej https://terytorialsi.wp.mil.pl/ oraz na bezpłatnej infolinii 800-696-077Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa