Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 10:55
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Wakacje z WOT

Wakacje to najlepszy czas na letni wypoczynek. Tymczasem blisko 130 ochotników z województwa lubelskiego postanowiło spędzić ten czas w mundurze, na szkoleniu.
  • Źródło: Informacja nadesłana
Wakacje z WOT
Autor: fot. 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

W piątek, 28 lipca br. niespełna 130 nowych ochotników dołączyło do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kandydaci do służby rozpoczęli szkolenie podstawowe i wyrównawcze w ramach projektu „Wakacje z WOT” o czym mówi kpt. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- To dla mnie optymalny termin na szkolenie wojskowe. W trakcie roku akademickiego ciężko jest przeznaczyć 16 dni na takie szkolenie, więc skorzystałem – mówi Błażej student drugiego roku inżynierii biomedycznej z Politechniki Lubelskiej, który otrzymał przydział na stanowisko celowniczego w batalionie w Kraśniku.

Szkolenia w ramach „Wakacji z WOT” adresowane są głównie do uczniów, studentów oraz nauczycieli, ale z wakacyjnych terminów może skorzystać każdy mieszkaniec regionu zaznacza kpt. Marta Gaborek.

Kandydaci do terytorialnej służby wojskowej muszą spełnić podstawowe wymagania, takie jak: pełnoletniość, posiadanie obywatelstwa polskiego, zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, niekaralność, niepełnienie innego rodzaju służby wojskowej oraz nieposiadanie przydziału kryzysowego. Wnioski o powołanie należy składać w Wojskowym Centrum Rekrutacji. Można również skorzystać z pomocy rekruterów 2 LBOT - kontakty dostępne są na https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Więcej informacji na temat rekrutacji w szeregi WOT można uzyskać na stronie internetowej https://terytorialsi.wp.mil.pl/ oraz na bezpłatnej infolinii 800-696-077Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze