Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Pielgrzymi wyruszyli z Biłgoraja

Trwa 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej na Jasną Górę. Dziś, 4 sierpnia, w dalszą drogę pielgrzymi wyruszyli z Biłgoraja.
Pielgrzymi wyruszyli z Biłgoraja

Tematem przewodnim tegorocznej pielgrzymki jest hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, a jego znaczenia wyjaśniał w rozmowie ks. dyrektor Marek Mazurek:

Co zrobić, aby owocnie przeżyć czas pielgrzymowania – tłumaczył ks. Mariusz Skakuj, ojciec duchowny pielgrzymki:

Na pielgrzymi szlak już po raz 41 wyruszył Mirosław Pękalski z Korczowa:

Idę, aby zbliżyć się do Pana i przemyśleć ważne decyzje mojego życia – zaznaczyła Katarzyna Łokaj:

Po mszy św. w Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju pielgrzymi wyruszyli w dalszą drogę, zatrzymując się na odpoczynek m.in. w parafii św. Michała Archanioła w Soli. Dziś poszczególne grupy dotrą na nocleg do Huty Krzeszowskiej, do Gozdu Huciańskiego, Harasiuk i Krzeszowa, a dzień zakończą Apelem Jasnogórskim. Na trasie znajdują się także pielgrzymi z Lubaczowa, którzy rano modlili się w Tarnogrodzie i z Tomaszowa Lubelskiego, którzy zatrzymali się w Majdanie Starym.

Pielgrzymi na Jasną Górę dotrą 14 sierpnia. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM