Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 16:44
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Święto Wojska Polskiego 2023

„Silna Biało-Czerwona” to hasło, które przyświeca tegorocznym uroczystościom Święta Wojska Polskiego. Centralne obchody będą odbywać się w dniach 12-15 sierpnia.
fot. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zamościu

W tym czasie w miastach i miasteczkach we wszystkich województwach naszego kraju odbędzie się blisko 70 pikników. Taki piknik zostanie zorganizowany m.in. w Biłgoraju 12 sierpnia, a o programie wydarzenia mówi Szef Sekcji Promocji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Zamościu ppor. Dariusz Bednarz.

Także najmłodsi znajdą coś dla siebie. Organizatorzy przewidzieli ogródek saperski, w którym dzieci za pomocą wykrywaczy metali będą mogli odnaleźć w ziemi różne przedmioty. Kolejna atrakcją zaplanowaną na uroczystości Święta Wojska Polskiego w Biłgoraju jest kino żołnierskie.

Ppor. Dariusz Bednarz przybliża także, jak w Zamościu zostanie uczczone Święto Wojska.

W programie ceremoniał wojskowy, przyznanie awansów zawodowych oraz odznaczeń wojskowych. Po oficjalnych uroczystościach odbędzie się pokaz dynamiczny wyszkolenia żołnierzy oraz defilada sprzętu wojskowego. Zwieńczeniem Centralnych Obchodów Święta Wojska Polskiego będzie defilada, która rozpocznie się o godz. 14:00 w Warszawie.  

Zachęcamy do włączania się w uroczystości Święta Wojska Polskiego, które rozpoczną się już w najbliższą sobotę (12.08). Szczegóły znajdą Państwo na plakatach na stronie wojsko-polskie.pl.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze