Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Święto Wojska Polskiego 2023

„Silna Biało-Czerwona” to hasło, które przyświeca tegorocznym uroczystościom Święta Wojska Polskiego. Centralne obchody będą odbywać się w dniach 12-15 sierpnia.
fot. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zamościu

W tym czasie w miastach i miasteczkach we wszystkich województwach naszego kraju odbędzie się blisko 70 pikników. Taki piknik zostanie zorganizowany m.in. w Biłgoraju 12 sierpnia, a o programie wydarzenia mówi Szef Sekcji Promocji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Zamościu ppor. Dariusz Bednarz.

Także najmłodsi znajdą coś dla siebie. Organizatorzy przewidzieli ogródek saperski, w którym dzieci za pomocą wykrywaczy metali będą mogli odnaleźć w ziemi różne przedmioty. Kolejna atrakcją zaplanowaną na uroczystości Święta Wojska Polskiego w Biłgoraju jest kino żołnierskie.

Ppor. Dariusz Bednarz przybliża także, jak w Zamościu zostanie uczczone Święto Wojska.

W programie ceremoniał wojskowy, przyznanie awansów zawodowych oraz odznaczeń wojskowych. Po oficjalnych uroczystościach odbędzie się pokaz dynamiczny wyszkolenia żołnierzy oraz defilada sprzętu wojskowego. Zwieńczeniem Centralnych Obchodów Święta Wojska Polskiego będzie defilada, która rozpocznie się o godz. 14:00 w Warszawie.  

Zachęcamy do włączania się w uroczystości Święta Wojska Polskiego, które rozpoczną się już w najbliższą sobotę (12.08). Szczegóły znajdą Państwo na plakatach na stronie wojsko-polskie.pl.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM