Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Akademia Mali Odkrywcy

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej. Policjanci czuwaja nad bezpieczeństwem uczestników ruchu

W dniach od 8-11.08 (wtorek – piątek) na terenie naszego regionu odbywa się „67 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej”.
Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej. Policjanci czuwaja nad bezpieczeństwem uczestników ruchu

Źródło: Fot. KMP Zamość

Wydarzenie zostało podzielone na pięć etapów, a w imprezie uczestniczy około 120 kolarzy wraz z kolumną dwudziestu samochodów obsługujących wyścig. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwają policjanci. We wtorek (08.08) o godzinie 10.30 na ulicy Legionów nastąpiło uroczyste otwarcie wyścigu. O godz. 11.00 rozpoczął się I etap w Sitańcu, a meta zlokalizowana będzie przed Urzędem Miasta w Szczebrzeszynie. Kolarze pokonają trasę, która poprowadzi przez teren powiatu zamojskiego i biłgorajskiego. Jakimi miejscowościami prowadzi I etap wyścigu informuje asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy KMP w Zamościu. 

W środę (9.08) odbędzie się jazda indywidualna na czas. Kolarze będą mieli do pokonania 19 kilometrów. Start i meta wyścigu zaplanowana została w Żdanowie. Odcinek drogi wojewódzkiej numer 849 będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

W środę (9.08), ale w godzinach popołudniowych (15.00 – 18.00) odbędzie się również jazda grupowa i będzie to III etap wyścigu. Peleton wystartuje w Kalinowicach, a trasa poprowadzi przez teren powiatu tomaszowskiego, biłgorajskiego i zamojskiego. Pierwszych kolarzy na linii mety możemy spodziewać się ok. godz. 18.00 przy hotelu „Jubilat”.

W środę (9.08) kolarze przejadą trasą, która poprowadzi odcinkami dróg powiatu tomaszowskiego. Gdzie kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu informuje mł. asp. Małgorzata Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

W czwartek (10.08) przedostatni etap poprowadzi z miejscowości Łapiguz do Zamościa. Gdzie wystąpią utrudnienia w ruchu?

Ostatni etap kolarskiego wydarzenia odbędzie się w piątek (11.08), a zawodnicy wystartują ze Żdanowa. Trasa poprowadzi przez miejscowości powiatów tomaszowskiego i zamojskiego.  

Asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło apeluje do kierowców o zachowanie czujności na drogach. 

Do kierowców apelujemy o cierpliwość, wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na polecenia wydawane przez policjantów i inne służby zabezpieczające wyścig.



 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek Podkościelny