Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 09:25
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

V Piknik Historyczny w Nowosiółkach

6 sierpnia Stowarzyszenie Moje Nowosiółki zorganizowało V Piknik Historyczny w Nowosiółkach. I tym razem nie zabrakło utworów patriotycznych i ludowych, wystaw militarnych, rekonstrukcyjnych czy tematycznych. Wbrew prognozom dopisała również pogoda.
  • Źródło: Informacja nadesłana
fot. Grzegorz Pawłowski

Na V Pikniku Historycznym odbyła się również rekonstrukcja historyczna „Okupowane Kresy 1920” przedstawiająca końcówkę żniw, młockę zboża, przerwaną przez atak armii Budionnego. I tym razem pogonili bolszewika, pokazując później potyczkę wygraną przez stronę polską!

Stowarzyszenie Moje Nowosiółki świętowało 5 lecie tworzenia tak wielkiego wydarzenia w niewielkich malowniczych Nowosiółkach jakim jest Piknik Historyczny. To dla nich wielkie osiągnięcie i są bardzo wdzięczni przybyłym gościom i wystawcom do których zaliczyli się m.in.: Urząd Gminy Telatyn, Urząd Powiatu Tomaszowskiego, GRH Wir, Fundacja Banici Zamojscy, Roztoczańska Grupa Ratowników Drogowych, Nadleśnictwo Mircze, Lasy Państwowe, Placówka Straży Granicznej w Chłopiatynie, 19 Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej #19NBOT.
W Wydarzeniu udział wzięli także: Zespół Fermata z Telatyna, Zespół Dominanta z Zamłynia, Zespół Kresowianki z Żabcza oraz Zespół pieśni i tańca z Waręża - oddział dziecięcy. Katolickie Radio Zamość sprawowało patronat medialny nad Piknikiem.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze