Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

V Piknik Historyczny w Nowosiółkach

6 sierpnia Stowarzyszenie Moje Nowosiółki zorganizowało V Piknik Historyczny w Nowosiółkach. I tym razem nie zabrakło utworów patriotycznych i ludowych, wystaw militarnych, rekonstrukcyjnych czy tematycznych. Wbrew prognozom dopisała również pogoda.
  • Źródło: Informacja nadesłana
fot. Grzegorz Pawłowski

Na V Pikniku Historycznym odbyła się również rekonstrukcja historyczna „Okupowane Kresy 1920” przedstawiająca końcówkę żniw, młockę zboża, przerwaną przez atak armii Budionnego. I tym razem pogonili bolszewika, pokazując później potyczkę wygraną przez stronę polską!

Stowarzyszenie Moje Nowosiółki świętowało 5 lecie tworzenia tak wielkiego wydarzenia w niewielkich malowniczych Nowosiółkach jakim jest Piknik Historyczny. To dla nich wielkie osiągnięcie i są bardzo wdzięczni przybyłym gościom i wystawcom do których zaliczyli się m.in.: Urząd Gminy Telatyn, Urząd Powiatu Tomaszowskiego, GRH Wir, Fundacja Banici Zamojscy, Roztoczańska Grupa Ratowników Drogowych, Nadleśnictwo Mircze, Lasy Państwowe, Placówka Straży Granicznej w Chłopiatynie, 19 Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej #19NBOT.
W Wydarzeniu udział wzięli także: Zespół Fermata z Telatyna, Zespół Dominanta z Zamłynia, Zespół Kresowianki z Żabcza oraz Zespół pieśni i tańca z Waręża - oddział dziecięcy. Katolickie Radio Zamość sprawowało patronat medialny nad Piknikiem.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa