Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 15:28
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Zapisy prowadzone są do 29 sierpnia

Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny jest szczególnym biegiem ponieważ przypomina o wydarzeniach historycznych, o których zawsze należy pamiętać. Kiedyś ofiarami wojny były „Dzieci Zamojszczyzny", a za kilka dni bohaterami będą zawodnicy, którzy poprzez bieg upamiętnią te osoby.
Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Zapisy prowadzone są do 29 sierpnia

W dn. 30.08 – 2.09, czyli od środy do soboty przez malownicze tereny naszego regionu poprowadzi się XXXIV Czteroetapowy Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Jak co roku Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny odbywa się na przełomie sierpnia i września a w tym roku to wielkie sportowo – historyczne wydarzenie promuje spot reklamowy zamojskiego OSiR kliknij 

Bieg słynie m.in. z historii ponieważ oddaje hołd Dzieciom Zamojszczyzny, których tragiczny los łączy się z naszym regionem. O martyrologii wydarzeń okresu II wojny światowej przypomniał Julian Grudzień, prezes Polskiego Związku Więźniów Obozów Koncentracyjnych Okręg Zamość.

Podczas wojny celem okupantów było wysiedlenie polskiej ludności i zajęcie terenu. Julian Grudzień jako „Dziecko Zamojszczyzny" dotkliwe przeżył wydarzenia okresu wojny ponieważ jako dziecko stracił ojca.

Warto zaznaczyć, że sportową ideę biegu zainicjował propagator sportu i dziennikarz z Zamościa Janusz Kawałko.

Jak co roku uroczyste otwarcie Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny odbędzie się przy pomniku „Dzieci Zamojszczyzny”, gdzie odśpiewany zostanie hymn państwowy i złożone zostaną wiązanki kwiatów upamiętniające tragiczne losy historii naszego regionu. Mateusz Ferens, dyrektor zamojskiego OSiR zdradził ,że w oficjalnym otwarciu wydarzenia w środę (30.08) wezmą udział zaproszeni goście oraz wszyscy zawodnicy. 

Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojsczyzny trwa cztery dni i łączny dystans czterech wszystkich etapów wynosi sto kilometrów. W biegu można startować w jednym dowolnym etapie, kilku lub na wszystkich odcinkach tras. W tym sportowym wydarzeniu wezmą udział: biegacze, rolkarze, osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach tzw. handbike'ach oraz osoby niedowidzące i niewidome. Przez jakie miejscowości poprowadzą poszczególne etapy wydarzenia?

Bieg znany jest w Polsce i różnych zakątkach całego świata. Na trasie oraz liniach startu i mety mile widziani są kibice.

Podsumowanie całego czterodniowego wydarzenia zaplanowano na sobotę (02.09)na zamojskim Rynku Wielkim, gdzie odbędzie się uroczysta dekoracja najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami przygotowano również dla kibiców. 

W sobotę (02.09) imprezą towarzyszącą podczas podsumowania całego wydarzenia będą biegi dedykowane specjalnie do młodszej grupy biegaczy, bo do dzieci i młodzieży. Mateusz Ferens zachęca wszystkich do bezpłatnego uczestnictwa w biegu, którego dystans wynosi 300 metrów. 

Do elektronicznych zapisów na bieg serdecznie zachęca Mateusz Ferens. 

Wydarzenie zorganizowane będzie przy otwartym ruchu ulicznym. Mateusz Ferens zwraca się do kierowców z prośbą o zachowanie ostrożności na zawodników.

Bieg będzie objęty Patronatem Honorowym przedstawicieli władz miejskich i centralnych. Ambasadorem biegu została znana wszystkim w naszym mieście i regionie Aleksandra Jakubczak.

Wszystkie informacje dotyczące biegu i wydarzeń towarzyszących udostępniane są na stronie internetowej: kliknij  oraz na fanpage'u facebook'owym OSiR Zamość.

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze