Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 16:14
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Reprezentanci 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu zostali zwycięzcami Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

W dniach 30.08-02.09 odbył się Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Dla zawodników: biegaczy, rolkarzy, osób niepełnosprawnych oraz osób niedowidzących i niewidomych motywacją do wzięcia udziału w biegu ważne było upamiętnienie historycznych wydarzeń z okresu II wojny światowej.
Reprezentanci 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu zostali zwycięzcami Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

Każdy z uczestników biegu mógł wziąć udział we wszystkich czterech etapach na dystansie stu kilometrów lub jednym wybranym odcinku trasy. Pierwszy etap poprowadził z Zamościa do Zwierzyńca, drugi z Mokrego do Krasnobrodu, trzeci z Sitańca do Skierbieszowa, a ostatni z Nielisza do Zamościa.  By szczęśliwie i bezpiecznie dobiec do mety zawodnicy zmagali się z czasem. Zwycięzcami tegorocznej XXXIV edycji biegu zostali reprezentanci 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. W kategorii mężczyzn triumfował Grzegorz Pawlak, a w kategorii kobiet znana wszystkim w naszym regionie biegaczka Aleksandra Jakubczak. 

Drużynowo najsilniejszą ekipą został 3 Batalion Zmechanizowany w Zamościu. Jak wyglądały przygotowania żołnierzy do czterodniowego wydarzenia zdradził Sebastian Adamczuk. 

Sebastian Adamczuk, który bierze udział w wydarzeniach biegowych dodał, że po raz pierwszy zdecydował się wziąć udział we wszystkich czterech etapach Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.

Zawodnik zachęca wszystkie osoby do trenowanie rożnego rodzaju aktywności ruchowych na świeżym powietrzu. Zdaniem zawodnika w naszym regionie są doskonale warunki, by jeździć na rowerze czy biegać.

Wszystkie cztery etapy wydarzenia przebiegł reprezentant zamojskiej grupy „Biegam, bo lubię”. Który z czterech etapów dla biegacza był najtrudniejszy i dlaczego?

Michał Banicki podkreślił, że historyczna idea Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny jest piękna. 

Zawodnik zdradził, że zamojska grupa „Biegam, bo lubię” przygotowuje się do kolejnego sportowego wydarzenia. 

Leon Bińkowski zaprasza wszystkie osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z bieganiem na wspólne treningi. Odbywają się one w każdy poniedziałek na stadionie przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu. 

Jednym z uczestników biegu był zawodnik ze Stowarzyszenia „Biegiem Radom”, który zdecydował się wziąć udział w ostatnim etapie z Nielisza do Zamościa. 

Zdaniem biegacza trasa czwartego etapu była bardzo ciekawa. 

Leon Bińkowski, który po wszystkich etapach został sklasyfikowany na 22 miejscu przyznał, że biegacze byli wymagającymi przeciwnikami. 

Biegacz wspomniał, że w Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny zadebiutował w 1998 roku.

Zawodnik zdecydował się przyjechać z Radomia dzięki wsparciu sponsorów. 

Jak wyglądały przygotowania zawodnika do czterodniowego wydarzenia? 

Leon Bińkowski ma na swoim koncie liczne osiągnięcia sportowe. 

Należy podkreślić, że tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej upamiętnili także szachiści. Imprezą towarzyszącą był seans gry jednoczesnej, który został zorganizowany na scenie usytuowanej na zamojskim Rynku Wielkim. Andrzej Czochra, prezes Zamojskiego Klubu Szachowego przyznał, że gościem specjalnym symultany był płk. Ryszard Cegłowski.  

Andrzej Czochra dodał, że szachistom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i nagrody. 

Najbliższym wydarzeniem szachowym będą turnieje, które zostaną zorganizowane w kawiarni i autobusie. Celem tych rozgrywek będzie promocja szachów w środowisku zamojskim. 

Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny podsumował jeden z głównych organizatorów wydarzenia.

Ilu uczestników wzięło udział w tegorocznej imprezie?

Mateusz Ferens podkreślił, że fenomenem biegu była zawodniczka, która do Zamościa przyjechała na wózku aż z Ukrainy. 

Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal, a oficjalne zakończenie biegu z dekoracją zwycięzców odbyło się w sali Consulatus zamojskiego Ratusza. 

Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy biegu wzięli udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się nad zamojskim zalewem. 

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom wydarzenia serdecznie gratulujemy, a wszystkich chętnych na kolejny bieg zapraszamy już za rok. 
 

Wyniki biegu kliknij 
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze