Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 04:05
Reklama SIG Zamość

Reprezentanci 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu zostali zwycięzcami Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

W dniach 30.08-02.09 odbył się Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Dla zawodników: biegaczy, rolkarzy, osób niepełnosprawnych oraz osób niedowidzących i niewidomych motywacją do wzięcia udziału w biegu ważne było upamiętnienie historycznych wydarzeń z okresu II wojny światowej.
Reprezentanci 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu zostali zwycięzcami Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

Każdy z uczestników biegu mógł wziąć udział we wszystkich czterech etapach na dystansie stu kilometrów lub jednym wybranym odcinku trasy. Pierwszy etap poprowadził z Zamościa do Zwierzyńca, drugi z Mokrego do Krasnobrodu, trzeci z Sitańca do Skierbieszowa, a ostatni z Nielisza do Zamościa.  By szczęśliwie i bezpiecznie dobiec do mety zawodnicy zmagali się z czasem. Zwycięzcami tegorocznej XXXIV edycji biegu zostali reprezentanci 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. W kategorii mężczyzn triumfował Grzegorz Pawlak, a w kategorii kobiet znana wszystkim w naszym regionie biegaczka Aleksandra Jakubczak. 

Drużynowo najsilniejszą ekipą został 3 Batalion Zmechanizowany w Zamościu. Jak wyglądały przygotowania żołnierzy do czterodniowego wydarzenia zdradził Sebastian Adamczuk. 

Sebastian Adamczuk, który bierze udział w wydarzeniach biegowych dodał, że po raz pierwszy zdecydował się wziąć udział we wszystkich czterech etapach Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.

Zawodnik zachęca wszystkie osoby do trenowanie rożnego rodzaju aktywności ruchowych na świeżym powietrzu. Zdaniem zawodnika w naszym regionie są doskonale warunki, by jeździć na rowerze czy biegać.

Wszystkie cztery etapy wydarzenia przebiegł reprezentant zamojskiej grupy „Biegam, bo lubię”. Który z czterech etapów dla biegacza był najtrudniejszy i dlaczego?

Michał Banicki podkreślił, że historyczna idea Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny jest piękna. 

Zawodnik zdradził, że zamojska grupa „Biegam, bo lubię” przygotowuje się do kolejnego sportowego wydarzenia. 

Leon Bińkowski zaprasza wszystkie osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z bieganiem na wspólne treningi. Odbywają się one w każdy poniedziałek na stadionie przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu. 

Jednym z uczestników biegu był zawodnik ze Stowarzyszenia „Biegiem Radom”, który zdecydował się wziąć udział w ostatnim etapie z Nielisza do Zamościa. 

Zdaniem biegacza trasa czwartego etapu była bardzo ciekawa. 

Leon Bińkowski, który po wszystkich etapach został sklasyfikowany na 22 miejscu przyznał, że biegacze byli wymagającymi przeciwnikami. 

Biegacz wspomniał, że w Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny zadebiutował w 1998 roku.

Zawodnik zdecydował się przyjechać z Radomia dzięki wsparciu sponsorów. 

Jak wyglądały przygotowania zawodnika do czterodniowego wydarzenia? 

Leon Bińkowski ma na swoim koncie liczne osiągnięcia sportowe. 

Należy podkreślić, że tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej upamiętnili także szachiści. Imprezą towarzyszącą był seans gry jednoczesnej, który został zorganizowany na scenie usytuowanej na zamojskim Rynku Wielkim. Andrzej Czochra, prezes Zamojskiego Klubu Szachowego przyznał, że gościem specjalnym symultany był płk. Ryszard Cegłowski.  

Andrzej Czochra dodał, że szachistom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i nagrody. 

Najbliższym wydarzeniem szachowym będą turnieje, które zostaną zorganizowane w kawiarni i autobusie. Celem tych rozgrywek będzie promocja szachów w środowisku zamojskim. 

Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny podsumował jeden z głównych organizatorów wydarzenia.

Ilu uczestników wzięło udział w tegorocznej imprezie?

Mateusz Ferens podkreślił, że fenomenem biegu była zawodniczka, która do Zamościa przyjechała na wózku aż z Ukrainy. 

Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal, a oficjalne zakończenie biegu z dekoracją zwycięzców odbyło się w sali Consulatus zamojskiego Ratusza. 

Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy biegu wzięli udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się nad zamojskim zalewem. 

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom wydarzenia serdecznie gratulujemy, a wszystkich chętnych na kolejny bieg zapraszamy już za rok. 
 

Wyniki biegu kliknij 
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu