Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 18:10
Reklama

Dożynki powiatu tomaszowskiego w Wożuczynie-Cukrowni

W niedzielę (03.09) w Wożuczynie - Cukrowni odbyły się dożynki powiatu tomaszowskiego. Pomimo niepewnej pogody na boisku sportowym Sparty Wożuczyn zgromadziły się delegacje wszystkich gmin z terenu powiatu, zaproszeni goście oraz liczni mieszkańcy.
Dożynki powiatu tomaszowskiego w Wożuczynie-Cukrowni

Dziękczynienie Bogu za plony wyrażone zostało w czasie Mszy świętej koncelebrowanej przez proboszcza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Wożuczynie księdza Bogdana Jaworowskiego oraz proboszcza Sanktuarium Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim księdza Jarosława Przytułę.

Obecny na tym wydarzeniu Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP odczytał list skierowany do rolników z ziemi tomaszowskiej przez Premiera Mateusza Morawieckiego:

Swoje podziękowanie i wdzięczność dla rolników przekazał główny organizator wydarzenia:

O organizację tak dużego wydarzenia zapytaliśmy Romana Miedziaka Wójta Gminy Rachanie:

Z dożynkami nierozerwalnie związane są również Koła Gospodyń Wiejskich:

Jak już wspomniano, w czasie dożynek został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Odznaczenia Ministra Rolnictwa "Zasłużony dla rolnictwa" otrzymało 29 rolników z terenu powiatu. Dodatkowo dorośli  mogli oglądać wystawy oraz stoiska kulinarne i promocyjne, a dzieci bawić się na dmuchanych placach zabaw oraz wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Tomaszowskiego "Poznajemy Roztocze":

Nie zabrakło oczywiście części artystycznej, na którą złożyły się występy lokalnych zespołów z gminy Rachanie oraz "Kapeli Bełżeckiej”, gwiazdą wieczoru był zespół "Zbóje", a do tańca zagrały Pryzmat i Focus-Live.

Na audycję samorządową dotyczącą dożynek powiatowych zapraszamy w najbliższą sobotę.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A