Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 09:17
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Okres wakacyjny 2023 na drogach powiatu zamojskiego

Komenda Miejska Policji w Zamościu podsumowała okres wakacji pod względem bezpieczeństwa na drogach powiatu zamojskiego. Czy było bezpieczniej? Do ilu wypadków i kolizji doszło?
Okres wakacyjny 2023 na drogach powiatu zamojskiego

Podczas tegorocznych wakacji na polskich drogach policja odnotowała 4993 wypadki drogowe, to o 273 zdarzenia mniej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W wypadkach zginęło 445 osób, o 8 mniej niż rok temu. W miesiącach letnich na drogach powiatu zamojskiego doszło do dwóch tragicznych zdarzeń drogowych, które miały miejsce w miejscowościach Kalinowice i Udrycze Wola. Okres wakacyjny 2023 na drogach powiatu zamojskiego podsumowała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło.

W czasie wakacji mundurowi odnotowali dużą liczbę wykroczeń drogowych. Czego dotyczyły nieprawidłowe zachowania, za które użytkownicy ruchu zostali surowo ukarani mandatami?


W okresie wakacji najwięcej wypadków kierowcy spowodowali za przyczyną jazdy pod wpływem alkoholu. Na polskich drogach zatrzymanych zostało prawie 21 tysięcy nietrzeźwych kierowców - tu statystyki są podobne do tych z poprzedniego roku. Na drogach powiatu zamojskiego zatrzymano nie tylko nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi, ale także rowerzystów.

W czasie wolnym od szkoły mundurowi czuwali także nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, którzy podróżowali autokarami. Asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło zaznaczyła, że przeprowadzone kontrole autobusów zakończyły się pozytywnym wynikiem. 

W czasie okresu wakacyjnego policjanci kontrolowali miejsca odwiedzane przez turystów oraz zabezpieczali wiele sportowych imprez i innych wydarzeń. 

Przed rozpoczęciem roku szkolonego 2023/2024 mundurowi sprawdzali także widoczność znaków drogowych i oznakowanie jezdni w okolicach przedszkoli i szkół.


W pierwszych dniach nowego roku szkolnego w pobliżu placówek oświatowych należy spodziewać się większej liczby patroli Policji i Straży Miejskiej. Do końca miesiąca policja będzie prowadziła działania informacyjno-edukacyjne pn. "Bezpieczna droga do szkoły". Ważnym aspektem akcji jest edukacja: dzieci, rodziców, opiekunów oraz nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło dodała, że policjanci będą zwracać również uwagę na nieprawidłowe zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. 
 

Dane statystyczne obrazują jak wielu kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego nie przestrzega obowiązujących przepisów, dlatego policjanci przeprowadzają coraz więcej kontroli drogowych. Warto nadmienić, że policjanci w czasie wakacji czuwali nie tylko nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, ale także nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą. Te wakacje były nieco dłuższe, niż w ubiegłym roku, a w Polsce odnotowano 192 utonięcia. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze