Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Akademia Mali Odkrywcy

Tomaszów Lubelski. Nowy Proboszcz w tomaszowskim sanktuarium

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 08 września br., o godz. 17.00, w Sanktuarium pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim, podczas Mszy Świętej odbyło się powitanie nowego proboszcza parafii, Księdza Dra Jarosława Przytułę.
Tomaszów Lubelski. Nowy Proboszcz w tomaszowskim sanktuarium

Autor: Amelia Klyuchnyk

 Ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Biskup Marian Rojek, dziękując za dotychczasową sumienną 13-letnią posługę jako Rektora w naszym Diecezjalnym Seminarium, ustanowił Księdza Dra Jarosława Przytułę nowym proboszczem parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim, jak również Dziekanem Dekanatu Tomaszów Północ i uroczyście poprowadził obrzęd wprowadzenia nowego księdza proboszcza.. W czasie Eucharystii Wicedziekan Dekanatu Tomaszów Północ Ksiądz Bogdan Jaworowski odczytał treść dokumentu nominacyjnego i curiculum vitae Księdza Nominata.
Nowemu Proboszczowi parafii zostały przekazane symboliczne klucze. Następnie wobec zgromadzonych wiernych Ksiądz Jarosław Przytuła wyznał wiarę i złożył przysięgę wiernego pełnienia urzędu proboszcza powierzonego w imieniu Kościoła. Bycie Pasterzem wspólnoty parafialnej i to jeszcze w tak szczególnym miejscu daje wielką radość, mówi Proboszcz Parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim, Ksiądz Dr Jarosław Przytuła:

Troska o konfesjonał i o młodzież to priorytety nowego Księdza Proboszcza.

Uroczystość wprowadzenia nie mogła by się odbyć bez zaangażowania wielu osób, dodaje Ksiądz Proboszcz Przytuła:

Na zakończenie uroczystości, Pasterz Diecezji podziękował także dotychczasowemu Proboszczowi Parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim, Księdzu Prałatowi Czesławowi Grzybowi, za jego wieloletnią posługę i wręczył w dowód wdzięczności bogato zdobioną Wielką Księgę Jedności Narodu. 


 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

xxx 13.09.2023 15:25
Pięknie!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek Podkościelny