Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Akademia Piłkarska K. S. Hetman Zamość prowadzi nabór drużynowy

Rzuty wolne, rzuty karne, spalony, hattrick. To terminologia kojarzona z piłką nożną. W tę dyscyplinę chce grać każdy chłopiec. W trakcie 90 minut meczu piłkarze wykazują taktyczne umiejętności, a kibice przeżywają wielkie emocje. Chłopcy, którzy chcieliby rozpocząć swoją piłkarską przygodę, stawiając pierwsze kroki na boisku mogą trenować pod okiem doświadczonych trenerów w Akademii Piłkarskiej K. S. Hetman Zamość
Akademia Piłkarska K. S. Hetman Zamość prowadzi nabór drużynowy

W klubie mogą trenować sympatycy piłki nożnej, którzy lubią ruch na świeżym powietrzu. Jedną z grup 9-letnich zawodników prowadzi doświadczony trener Rafał Turczyn, były wychowanek AMSPN Hetman Zamość. Szkoleniowiec zdradził, że przygotowania do nowego sezonu 2023/2024 piłkarze rozpoczęli jeszcze w okresie wakacyjnym. Zawodnicy w ramach integracji mieli okazję uczestniczyć w pięciodniowym obozie sportowym, który w tym roku został zorganizowany na Roztoczu w Zwierzyńcu.

Rafał Turczyn dodał, że celem takich wyjazdowych zgrupowań jest zacieśnienie więzi między zawodnikami i trenerem oraz usamodzielnienie.

Piłkarskie treningi to nie tylko gra na boisku, ale również zajęcia z wszechstronnego przygotowania motorycznego, których celem jest zapobieganie różnego rodzaju kontuzjom. Członkowie piłkarskiego klubu Hetman oraz ich rodzice raz w miesiącu uczestniczą także w zajęciach ukierunkowanych na rozwój, które prowadzi psycholog sportowy. Rozmowy z psychologiem dotyczą procesu wychowawczego i odgrywają bardzo ważną rolę w aspekcie poprawy osiągnięć i ogólnego funkcjonowania osób uprawiających sport. Ponadto najlepsi, wyróżniający się na boisku zawodnicy biorą udział w zajęciach grupowych indywidualnych z trenerem. 

Na jakich obiektach trenują reprezentanci zamojskiego Hetmana? 

Ci chłopcy, którzy marzą o byciu piłkarzem mogą zapisać się na zajęcia do Akademii Hetmana Zamość. Nabór drużynowy prowadzony jest przez cały rok, a chętni rodzice powinni skontaktować się z trenerem odpowiadającym za dany rocznik lub grupę w Akademii.

Młodzi piłkarze doskonalą technikę gry pod okiem szkoleniowców, a na czym polegają wstępne treningi oraz jak mentalnie powinni się do nich przygotować przyszli reprezentanci Hetmana?

Gry zespołowe, do których zaliczana jest piłka nożna wpływają na rozwój fizyczny i osobowy człowieka. Bowiem ma ona walory integracyjne, co sprawia że każdy zawodnik utożsamia się z drużyną. Tak jak każda aktywność fizyczna, piłka nożna zapewnia dobre samopoczucie. Częste treningi wzmacniają wytrzymałość układu kostnego, a więc mięśni, stawów i kości, co wpływa na doskonałą kondycję. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło ponieważ Rafał Turczyn jako chłopiec swoją piłkarską przygodę rozpoczął w AMSPN Hetman Zamość, gdzie obecnie jest trenerem. W swojej wieloletniej karierze jako piłkarz reprezentował barwy wielu klubów tj.: Resovia Rzeszów, Stal Stalowa Wola, Omega Stary Zamość, Sokół Zwierzyniec, Huczwa Tyszowce, Igros Krasnobród czy Valdres FK.  Z perspektywy zdobytego doświadczenia jako piłkarz i trener uważa, że zawodnicy spędzający czas pozaszkolny na boisku są zdrowsi, a z gry na boisku czerpią radość.

Chłopcy, którzy chciałyby rozpocząć swoja przygodę z piłką nożną mogą dołączyć do Akademii Piłkarskiej K. S. Hetman Zamość uczestnicząc w próbnym treningu. Zajęcia sportowe w Akademii opierają się głównie na uczestnictwu chłopców w grach i zabawach ruchowych oraz licznych sparingach. 

Więcej informacji o zapisach kliknij 

 



 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM