Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 16:57
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Zakończenie obchodów 300-lecia parafii w Józefowie

W miniony weekend (16-17.09) parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie zaprosiła na festyn rodzinny, który był jednocześnie zakończeniem obchodów jubileuszu 300-lecia parafii.
Zakończenie obchodów 300-lecia parafii w Józefowie

Takie wydarzenia integrują i scalają parafię, a przez to zbliżają do Pana Boga – tłumaczył wikariusz parafii w Józefowie, ks. Paweł Dynaka:

Każdy z nas chciał mieć swój udział w obchodach 300-lecia parafii – podkreślał Roman Dziura, burmistrz Józefowa: 

Festyn rozpoczął się w sobotę (16.09) rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Mój kościół parafialny”, ponadto  organizatorzy zaplanowali wiele koncertów i atrakcji dla każdego. W sobotę wystąpili miejscowi artyści z lokalnych szkół, uczestniczki The Voice Kids – Karina i Karmen Kowalskie, a także Norbi z zespołem. Odbyły się również pokazy strongmanów. W niedzielę zaprezneotwali się uczniowie akademii wokalnej Magdaleny Stopy, a z koncertami wystąpili: Boskie Stopy, Kapela Rzemyki z Józefowa i zespoły Roxait, Exaited i Markus P. 

Dla dzieci zaplanowano wesołe miasteczko i mobilną strzelnicę, a Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały stoiska kulinarne. 

Patronat honorowy objęli pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej biskup Marian Rojek i Roman Dziura burmistrz Józefowa. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Katolickie Radio Zamość. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze