Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 10:55
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

"Warta pamięci" bohaterom ziemi tomaszowskiej w Tyszowcach 16.09.2023 r.

„Warta Pamięci" to akcja, która ma na celu uczczenie rocznicy agresji sowieckiej w 1939 r. i oddanie hołdu obywatelom polskim zamordowanym przez sowietów na wschodzie kraju.
"Warta pamięci" bohaterom ziemi tomaszowskiej w Tyszowcach 16.09.2023 r.

O tym jak warta pamięci jest bohaterska postawa naszych przodków w 1939 roku przypominać ma akcja "Warta pamięci" zorganizowana, przez Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, na terenie czterech wschodnich województw naszego kraju. W powiecie tomaszowskich uroczystość w dniu 16 września o godzinie 17:30 odbyła się w Tyszowcach, o czym mówi przedstawiciel organizatorów:

Obecny na wydarzeniu Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP podkreśla jak ważne jest uczczenie pamięci o pomordowanych, tłumacząc jednocześnie, że data akcji nie jest przypadkowa:

Jak ważne jest oddanie hołdu poległym oraz o edukacyjnym charakterze wydarzenia mówi Henryk Karwan Starosta Tomaszowski:

Gmina Tyszowce od wielu lat dba o to, by mieszkańcy pamiętali o wydarzeniach jakie miały miejsce na tym terenie 84 lata temu:

"Pamięć bohaterów nie zaginie w Tyszowcach" przekonuje obecna na warcie mieszkanka miejscowości, podkreślając jednocześnie jak ważna jest postawa dorosłych w kształtowaniu młodego pokolenia:

Organizatorem „Warty Pamięci” jest Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Patronat honorowy nad akcją objęli: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Aktywów Państwowych i Instytut Pamięci Narodowej.

 


 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze