Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SIG Zamość

"Wrześniowe drogi" - zajęcia Instytutu Pamięci Narodowej w Tomaszowie

W piątek 15 września w Muzeum Regionalnym im. dr. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim odbył się cykl spotkań "Wrześniowe drogi" rozpoczynający obchody 84. rocznicy wydarzeń z września 1939 r.
"Wrześniowe drogi" - zajęcia Instytutu Pamięci Narodowej w Tomaszowie

W piątek 15 września w Muzeum Regionalnym im. dr. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim odbył się cykl spotkań "Wrześniowe drogi" rozpoczynający obchody 84. rocznicy wydarzeń z września 1939 r.

Spotkanie z dziećmi i młodzieżą było okazją do przekazania im najważniejszych, dla regionu tomaszowskiego, zagadnień historycznych. Ale nie tylko w formie wykładu, na najmłodszych uczestników czekały zajęcia edukacyjne przybliżające historię niezwykłych zwierząt towarzyszących żołnierzom w czasie wojny, a nieco starsi mogli spróbować swoich sił w grze terenowej "Śladami tomaszowskich miejsc pamięci".

Obecny na wydarzeniu Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP podkreśla jak ważne jest przekazywanie młodemu pokoleniu wiedzy i wspomnień dotyczących naszej historii:

Potrzebę edukacji historycznej młodego pokolenia dostrzegają również nauczyciele:

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu