Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 08:58
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

84. rocznica Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim 17.09.2023

XV Rekonstrukcja Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim, zorganizowana z okazji 84. rocznicy napaści sowietów na naszą ojczyznę, odbyła się 17 września 2023 roku w Dąbrowie Tomaszowskiej.
84. rocznica Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim 17.09.2023

W niedzielne południe 17.09.2023 na łąkach w Dąbrowie Tomaszowskiej odbyła się, po raz piętnasty, rekonstrukcja walk, jakie miały miejsce na ziemiach tomaszowskich w 1939 rok.

To kolejny etap, obchodów 84. rocznicy najazdu sowietów na ziemie tomaszowskie, zorganizowanych przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych - Jana Józefa Kasprzyka oraz Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski Wojciecha Żukowskiego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą, której przewodniczył ks. Jarosław Przytuła proboszcz Sanktuarium pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim:

"Trzeba pokazywać wojnę taką jaką ona jest..." mówi Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, a jednocześnie organizator rekonstrukcji:

O wartości edukacyjnej tej akcji wspomina obecny na wydarzeniu Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP:

Ryszard Madziar Doradca Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina opowiedział o swojej osobistej więzi z wydarzeniami na ziemiach tomaszowski i zamojskich sprzed 84 lat:

O tym, co kieruje ludźmi angażującymi się w przygotowanie tego wydarzenia opowiedziała jedna z rekonstruktorek:

Patronatem honorowym wydarzenie objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Katolickie Radio Zamość objęło rekonstrukcję bitwy pod Tomaszowem patronatem medialnym, zapraszamy do wysłuchania audycji samorządowej z tego wydarzenia w najbliższą sobotę, a już teraz zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja z niedzielnego wydarzenia.

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Stanislaw Borsuk. 19.09.2023 17:07
Komentarz zablokowany