Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HOSPICJUM SANTA GALLA 1,5%

84. rocznica Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim 17.09.2023

XV Rekonstrukcja Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim, zorganizowana z okazji 84. rocznicy napaści sowietów na naszą ojczyznę, odbyła się 17 września 2023 roku w Dąbrowie Tomaszowskiej.
84. rocznica Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim 17.09.2023

W niedzielne południe 17.09.2023 na łąkach w Dąbrowie Tomaszowskiej odbyła się, po raz piętnasty, rekonstrukcja walk, jakie miały miejsce na ziemiach tomaszowskich w 1939 rok.

To kolejny etap, obchodów 84. rocznicy najazdu sowietów na ziemie tomaszowskie, zorganizowanych przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych - Jana Józefa Kasprzyka oraz Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski Wojciecha Żukowskiego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą, której przewodniczył ks. Jarosław Przytuła proboszcz Sanktuarium pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim:

"Trzeba pokazywać wojnę taką jaką ona jest..." mówi Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski, a jednocześnie organizator rekonstrukcji:

O wartości edukacyjnej tej akcji wspomina obecny na wydarzeniu Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP:

Ryszard Madziar Doradca Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina opowiedział o swojej osobistej więzi z wydarzeniami na ziemiach tomaszowski i zamojskich sprzed 84 lat:

O tym, co kieruje ludźmi angażującymi się w przygotowanie tego wydarzenia opowiedziała jedna z rekonstruktorek:

Patronatem honorowym wydarzenie objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Katolickie Radio Zamość objęło rekonstrukcję bitwy pod Tomaszowem patronatem medialnym, zapraszamy do wysłuchania audycji samorządowej z tego wydarzenia w najbliższą sobotę, a już teraz zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja z niedzielnego wydarzenia.

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Stanislaw Borsuk. 19.09.2023 17:07
Komentarz zablokowany

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”