Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wernisaż prac plastycznych

W dniu 16.09.2023 r. na terenie parku miejskiego w Lubyczy Królewskiej został zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Cześniki Kolonia wernisaż prac plastycznych.
Wernisaż prac plastycznych

Autor: Centrum Kultury w Sitnie

Skierowany był on do  uczniów ze szkół podstawowych z terenu dwóch gmin należących do Stowarzyszenia Samorządów Euroregion Roztocze Sitno i Lubycza Królewska w ramach projektu „Ochrona dziedzictwa narodowego poprzez kultywowanie pamięci o Wielkich Polakach”Na lubyckiej scenie wystąpiła młodzieżowa Orkiestra Dęta w Sitnie z kapelmistrzem panem Ryszardem Gryciakiem na czele. Zaprezentowali utwory religijne i związane z życiem Świętego Jana Pawła II m.in. "Barkę". Wieczorem pokazał swoje umiejętności aktorskie sławny w całej Polsce mim, specjalizujący się w pantomimie komicznej pan Ireneusz Krosny. W ramach swojego występu podzielił się świadectwem wiary i życia rodzinnego. To wydarzenie przyczyniło się do integracji mieszkańców obu gmin ale również do promocji dziedzictwa kulturowego całego Roztocza.

Podczas festynu naszą gminę reprezentowała dyrektor Centrum Kultury z Biblioteką w Sitnie pani Kamila Szmidt, sołtys wsi Sitno pani Anna Sadłowska, przewodnicząca KGW Cześniki Kolonia pani Anna Sawiniec wraz z panią Danutą Buczko. 

Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie i umożliwienie realizacji projektu na terenie gminy Lubycza Królewska oraz za owocną współpracę która mamy nadzieję, że będzie kontynuowana w przyszłości. 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A