Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 18:03
Reklama

Samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. Konferencje dla katechetów

Nauczanie katechezy w szkole wymaga odpowiedniego przygotowania, stałej formacji oraz zawodowego doskonalenia. Wychodząc naprzeciw zadaniom jakie powinni spełniać nauczyciele religii, każdego roku Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu organizuje cykl spotkań formacyjno-metodycznych dla katechetów.
Samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. Konferencje dla katechetów

Jednym z takich spotkań są jesienne konferencje metodyczne, które od czwartku do soboty (21-23.09) odbywały się w naszej diecezji. Spotkania w każdym z pięciu rejonów (w Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim, Lubaczowie, Zamościu i Werbkowicach) rozpoczynała Msza święta. W dalszej części odbywał się wykład zaproszonego gościa. W tej edycji, konferencje dla katechetów pt Kościół a samobójstwo. Profilaktyka antysuicydalna na lekcji religii. głosił psycholog, ks. Krzysztof Ślepokura. Przybliżał w niej temat prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży.

Na pewnym etapie tego procesu nauczyciel religii może mieć do spełnienia swoją rolę jako katecheta i wychowawca.

Katecheta nie powinien być terapeutą, ale po rozpoznaniu zjawiska występowania myśli samobójczych, powinien zaangażować w pomoc specjalistów - podkreśla ks. Ślepokura.

Jesienne konferencje metodyczne dla katechetów organizuje Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A