Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 17:17
Reklama

Tarnogród. 84. rocznica wydarzeń w Bramie Korchowskiej

Religijno-patriotyczne uroczystości upamiętniające 84 rocznicę wydarzeń w Bramie Korchowskiej odbyły się (24.09) w Tarnogrodzie.
Tarnogród. 84. rocznica wydarzeń w Bramie Korchowskiej

Jak mówi historia 28 września 1939 roku z pomocą miejscowych Żydów i komunistów, oddziały Armii Czerwonej rozbroiły żołnierzy 14. Dywizji Piechoty Ośrodka Zapasowego "Armii Poznań", a oficerowie pojmani przez Sowietów zostali zamordowani w Katyniu.

W intencji poległych w obronie Ojczyzny została odprawiona Msza św., której przewodniczył proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie, ks. dziekan Jerzy Tworek:

Śmierć ponieśli żołnierze, dla których Polska była najwyższą wartością – zaznaczał Paweł Dec burmistrz Tarnogrodu:

Głos zabrał również Andrzej Szarlip starosta biłgorajski:

Z okolicznościowym montażem słowno-muzycznym pt. „Pamiętamy o Katyniu” wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie. Po Eucharystii, uczestnicy przeszli z kościoła pod Pomnik Katyński w Bramie Korchowskiej, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A