Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Dieta, a pamięć i koncentracja

Owoce i warzywa są nie tylko zdrowe, ale wpływają również oczyszczająco na mózg z toksyn i szkodliwych lub zbędnych substancji. Obecne w nich antyoksydanty znacznie poprawiają zdolność zapamiętywania i koncentracji.
Dieta, a pamięć i koncentracja

Kolorowe warzywa i owoce powinny spożywać dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe, wykonujące pracę umysłową. Jakie produkty powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie, by usprawnić naszą koncentrację i pamięć informuje dietetyk Kinga Stopa. 

Na zdolność zapamiętywania mają wpływ także witaminy. 

Paliwem dla naszego mózgu są tlen oraz glukoza. W jakich produktach znajdziemy węglowodany złożone? 

Niewłaściwa dieta, brak ruchu i odpowiedniej ilości snu oraz sięganie po używki– to najczęstsze przyczyny zachorowań i pogorszenia stanu zdrowia. Zdaniem Kingi Stopy aby usprawnić pracę naszego mózgu powinniśmy prowadzić zdrowy tryb życia. 

Na psychikę i lepszą pracę mózgu pozytywny wpływ mają także zioła tj.: bazylia, żeń-szeń, dziurawiec, szafran czy melisa. 

Więcej o diecie usprawniającej pracę naszej psychiki usłyszą Państwo w Poradniku dietetycznym w piątek (29.09) o godz. 9.40, na który serdecznie zapraszamy. Gościem audycji będzie dietetyk Kinga Stopa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A