Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 17:24
Reklama

Finał Turniejów Wolności w Zamościu

W najbliższą niedzielę (1.10) rozstrzygnie się cykl Piłkarskich Turniejów Wolności! W Zamościu o zwycięstwo w wielkim turnieju finałowym zagra szesnaście drużyn wyłonionych w czterech turniejach eliminacyjnych. Przed rokiem najlepsi byli gracze Vrotcovii Lublin, ale w tym sezonie zabraknie ich w Finałowym Turnieju Wolności.
Finał Turniejów Wolności w Zamościu

Awans do turnieju Finałowego Turnieju Wolności wywalczyły: DKS Gaudium Zamość, BKS Biłgoraj 2014, BKS Biłgoraj 2013 i Błękitni Obsza z turnieju w Majdanie Starym, AP Podlasie Biała Podlaska 2013, AP Podlasie Biała Podlaska 2014, LKS Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski i Lobos Football Academy z turnieju w Leśnej Podlaskiej, AP Bronowice Lublin, MKS Avia Świdnik, KSGC Kłos Chełm i KS Victoria Żmudź z turnieju w Żmudzi oraz KS Lublinianka KUL Junior, UKS Jedynka Krasnystaw, Football Academy Zamość i Football Academy Chełm z turnieju w Sułowie.

Bardzo się cieszę z kolejnej edycji Piłkarskich Turniejów Wolności, które, podobnie jak w poprzednich latach, organizowane są na wysokim poziomie i cieszą się wielkim zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Dla mnie, jako honorowego patrona zarówno cyklu turniejów eliminacyjnych, jak i Finałowego Turnieju Wolności, bardzo ważne jest, że dzięki tym turniejom dajemy wielką szansę młodym mieszkańcom małych miasteczek i wsi. Mam nadzieję, że będą się dobrze bawić w Zamościu – mówi dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, patron honorowy cyklu turniejów.

Dwa lata temu Piłkarskie Turnieje Wolności otrzymały nagrodę dla najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z małych miasteczek i wsi w województwie lubelskim. – To oczywiście nagroda, która nas zobowiązuje do tego, by trzymać jak najwyższy poziom. Jestem przekonany, że tak, jak stanęliśmy na wysokości zadania w trakcie czterech turniejów eliminacyjnych, tak samo staniemy w trakcie wielkiego finału w Zamościu, który z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem dla jego uczestników – mówi Jędrzej Stęszewski ze Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro, które jest organizatorem turniejów. 

Podobnie, jak w trakcie turniejów eliminacyjnych, także w trakcie finałowego starcia turniejowi towarzyszyć będzie Sportowy Piknik z Historią Polski, a młodzi ludzie, w trakcie przerw w turnieju, będą mieli okazję zapoznać się z historią bohaterów walki o wolność na Lubelszczyźnie. Organizatorzy przygotowali także sporo animacji sportowych. W imprezie grają dziewczynki w wieku do lat 12 oraz chłopcy w wieku do lat 11. 

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem Finałowego Turnieju Wolności jest Lubelski Związek Piłki Nożnej. 

Udział, zarówno w Piłkarskich Turniejach Wolności, jak i Finałowym Turnieju Wolności oraz Sportowych Piknikach z Historią Polski jest bezpłatny.  Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A