Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 16:58
Reklama

VI Diecezjalny Dzień Sportu

Za nami VI Diecezjalny Dzień Sportu, który odbył się w czwartek (28.09) w Tomaszowie Lubelskim. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:30 Mszą św. w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim, której przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. Po Mszy świętej uczestnicy udali się na stadion tomaszowskiego OSiRu, gdzie na płycie głównej stadionu o godz. 11:00 odbyła się ceremonia otwarcia i rozpoczęcie olimpiady.
VI Diecezjalny Dzień Sportu

Autor: KRZ

O inicjatywie wydarzenia jakim jest Diecezjalny Dzień Sportu opowiada ks. Sebastian Koper, diecezjalny duszpasterz LSO.

Na VI Diecezjalnym Dniu Sportu obecna była również Monika Żur, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.

Ks. Krzysztof Sosnowski zaznacza, że poza rywalizacją sportową jest to także czas formacji duchowej.

Takie spotkanie jest jednocześnie okazją do wspólnej integracji oraz kształtowania w sobie wewnętrznej dyscypliny, która przekłada się na życie codzienne dodaje ks. Marcin Kornaga.

W trakcie diecezjalnej imprezy sportowej, zebrani mogli zajrzeć do stoiska duszpasterstwa młodzieży, gdzie przygotowano wiele ciekawych gadżetów i konkurs, o czym mówi ks. Daniel Wójcik, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Uczestnicy zawodów brali udział w takich konkurencjach sportowych jak: piłka nożna, piłka plażowa, biegi średniodystansowe, biegi sztafetowe, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal z miejsca w odpowiednich dla siebie kategoriach wiekowych. VI Diecezjalny Dzień Sportu został zorganizowany wspólnie przez Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza i Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Jestem” w Hrubieszowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A