Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biłgoraj. Konferencja „Poukładaj swój świat”

W Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się (30.09) konferencja ph. „Poukładaj swój świat - wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym” zorganizowana przez Fundację Bambini Dzieciom i Prywatną Szkołę Podstawową w Biłgoraju.
Biłgoraj. Konferencja „Poukładaj swój świat”

O celach i założeniach wydarzenia informowała Justyna Wąsala-Gura, prezes Fundacji Bambini Dzieciom w Biłgoraju:

To niezwykle ważna i godna pochwały inicjatywa – zaznaczyła Monika Żur, dyrektor zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie:

Jak rozpoznać depresję u dzieci i młodzieży – tłumaczyła Agnieszka Mazur , psycholog i biegły sądowy ze Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu:

Agnieszka Mazur dodała, w jaki sposób rodzic może wspierać dziecko ogarnięte kryzysem psychicznym:

Prelekcję na temat: „Zaburzenia depresyjne, samookaleczenia, próby samobójcze – częstość występowania, czynniki ryzyka” wygłosiła dr n.med. Aleksandra Radoń, psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. W rozmowie wyjaśniała, iż samookaleczanie jest wołaniem o pomoc i trzeba je jak najszybciej zauważyć:

W programie konferencji znalazły się również m.in. wykład Agnieszki Mazur – psychologa, biegłego sądowego ze Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu nt. „Kryzys psychiczny u dzieci i młodzieży – jak rozpoznać, jakie podjąć działania?”, a także wystąpienie Sylwii Horoszkiewicz, dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu nt. „Wsparcie ucznia w kryzysie – system oświaty, możliwe formy wsparcia, dobra praktyka”.

Patronat honorowy nad konferencją objął Lubelski Kurator Oświaty. Wydarzenie dofinansowane jest przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. 

Patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A