Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Funkcjonariusze służb mundurowych zagrali dla Laury

W sobotę (30.09) na sztucznym boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu odbył się IV Charytatywny Turniej o Puchar Wiceministra Sprawiedliwości dr Marcina Romanowskiego.
Funkcjonariusze służb mundurowych zagrali dla Laury

„Gramy dla Laury” pod takim hasłem w walkę z chorobą nowotworową zaangażowali się funkcjonariusze służb mundurowych. 6-letnia Laura Kuzdra pochodzi z Roztocza i od wiosny zmaga się z guzem mózgu. Podczas turnieju środki finansowe dla chorej dziewczynki zbierali wolontariusze z zamojskiego Caritas. Przybyłych na uroczystość gości serdecznie powitał kpt. Piotr Grabczak, zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu.

Wiceminister Sprawiedliwości dr Marcin Romanowski powitał zaproszonych gości oraz podziękował reprezentantom służb mundurowych, którzy chętnie zaangażowali się w pomoc chorej dziewczynce.

Wiceminister Sprawiedliwości podkreślił, że wszystkim drużynom, które wzięły udział w sobotnich rozgrywkach przyświecał jeden szczytny cel.

O chorobie Laury, dla której zbierane były środki finansowe podczas meczu powiedział kpt. Piotr Grabczak.

Leczenie choroby nowotworowej Laury może być kontynuowane w Niemczech, gdzie przeprowadzona zostanie kosztowna operacja. Marcin Romanowski podkreślił, że ideą turnieju było wsparcie Laury w leczeniu guza mózgu.

Podziękowania za okazaną pomoc i organizację turnieju dla chorej córeczki złożył tato Krzysztof Kuzdra, któremu wręczono koszulkę z imieniem „Laura”.

Chorobę Laury przybliżyła jej mama, która przyznała, że guz mózgu został zdiagnozowany przypadkiem podczas profilaktycznego badania głowy.

Leczenie guzów mózgu różni się znacznie w zależności od ich rodzaju. Laura jest objęta opieką medyczną i czeka na dalsze specjalistyczne konsultacje lekarskie i operację w Niemczech. 

Podczas sobotniego turnieju Laura była nieobecna ponieważ czuła się źle z powodu przeziębienia. Aktualnie w jakiej formie jest Laura? 

W sobotnich zmaganiach piłkarskich wzięli udział funkcjonariusze Zakładu Karnego w Zamościu.

W turnieju zagrali również księża z naszej diecezji, którzy zawsze chętnie włączają się w przedsięwzięcia charytatywne.

Marzeniem rodziców jest powrót Laury do zdrowia. Małgorzata Kuzdra dodała, że koszty leczenia i dalszej rehabilitacji córeczki są bardzo duże. Osoby, którym nie jest obojętny dalszy los Laury mogą wesprzeć dziewczynkę materialnie.

Mama Laury serdecznie podziękowała za okazaną pomoc i organizację turnieju.

IV edycję Charytatywnego Turnieju o Puchar Wiceministra Sprawiedliwości dr Marcina Romanowskiego wygrali żołnierze z 18 Pułku Przeciwlotniczego w Zamościu. Wszystkim zawodnikom serdeczne podziękowania i gratulacje w formie medali wręczyli wiceminister sprawiedliwości dr. Marcin Romanowski i dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Piotr Burak.

Osoby, które mogą finansowo wesprzeć dziewczynkę, w imieniu rodziny i bliskich serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc, a Laurce życzymy dużo zdrowia. 

Więcej informacji o stanie zdrowia Laurki można znaleźć na grupie wspierającej leczenie dziewczynki. Na profilu facebookowym znajdują się bieżące informacje o prowadzonych licytacjach i zbiórkach na cel pełnego powrotu do zdrowia. 
Kliknij

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajduje się na facebookowym profilu naszego radia. 
 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A