Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Rozstrzygnięcie finału Piłkarskich Turniejów Wolności w Zamościu

W niedzielę (1.10) na sztucznym boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu przyszedł czas na rozstrzygnięcie finału Piłkarskich Turniejów Wolności.
Rozstrzygnięcie finału Piłkarskich Turniejów Wolności w Zamościu

O zwycięstwo w wielkim turnieju finałowym zagrało szesnaście drużyn wyłonionych w czterech turniejach eliminacyjnych. W imprezie wzięli udział chłopcy w wieku do lat jedenastu oraz dziewczynki w wieku do lat dwunastu. Przed rokiem najlepsi byli gracze Vrotcovii Lublin. W tym roku najlepszą drużyną okazał się zespół LKS Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski, drugie miejsce zajęli piłkarze drużyny Akademia Piłkarska Podlasie Biała Podlaska, a podium zamknęli zawodnicy DKS Gaudium Zamość. Wiceminister sprawiedliwości, patron honorowy cyklu turniejów dr Marcin Romanowski zaznaczył, że mecze dostarczyły zawodnikom i kibicom dużo emocji, a to świadczy o wysokim poziomie rozgrywek.

Dla uczestników tego wydarzenia sportowego przygotowano wiele atrakcji. 

Dwa lata temu Piłkarskie Turnieje Wolności otrzymały nagrodę dla najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z małych miasteczek i wsi w województwie lubelskim.

Jędrzej Stęszewski zachęca wszystkie dzieci i młodzież do trenowania piłki nożnej. Ta dyscyplina to doskonała alternatywa dla osób, które czas wolny lubią spędzać na świeżym powietrzu.

Tegoroczna edycja turniejów została zorganizowana w: Majdanie Starym, Leśnej Podlaskiej, Żmudzi i Sułowie, a wielki finał odbył się już po raz drugi w Zamościu. Zdaniem Jędrzeja Stęszewskiego warunki do trenowania piłki nożnej na Lubelszczyźnie są bardzo dobre.

Po wielu rozegranych meczach w wielkim finale zwyciężyła drużyna LKS Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski.

Karolina Sarniak, prezes i trener  Akademii Piłkarskiej Lobos Biała Podlaska zdradział dlatego uczesnicy zgłosili swój udział do kolejnej edycji Turniejów Wolności.

Dlaczego zdaniem Karoliny Sarniak warto trenować piłkę nożną?

Piłka nożna uczy nie tylko silnego charakteru, ale także hartuje nasz organizm.

Podczas wielkiego finału Piłkarskich Turniejów Wolności piłkarze mieli okazję spotkać się ze Łukaszem Chwiedukiem, dwukrotnym Mistrzem Europy we Freestyl Football. Sportowiec jest osobą rozpoznawalną ponieważ w czasie wolnym nagrywa materiały video na TikToka. Zdradził, że w ten sposób stara się zachęcić młode pokolenia do uprawiania sportu.

Łukasz Chwieduk zdradził jak zrodziła się jego pasja i zamiłowanie do trików z piłką nożną.

Łukasz Chwieduk zdradził w jaki sposób stara się dotrzeć do młodzieży przez Internet. 

Zdaniem Łukasza Chwieduka doskonałym sposobem na zachęcenie młodzieży do uprawiania sportu jest połączenie aktywności fizycznej z przestrzenią wirtualną.

Sportowiec jest najpopularniejszym piłkarskim TikTokerem w Polsce, a jak rodzi sobie z popularnością?


Podobnie jak w trakcie turniejów eliminacyjnych, także podczas finałowego starcia turniejowi towarzyszył Sportowy Piknik z Historią Polski, a młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się z historią bohaterów walki o wolność na Lubelszczyźnie. Wydarzenie współfinansowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem finałowego Turnieju Wolności był Lubelski Związek Piłki Nożnej. 

 

Na temat pasji do piłki nożnej i dlaczego warto uprawiać tą piękną dyscyplinę sportu mówi Karolina Sarniak, prezes i trener  Akademii Piłkarskiej Lobos Biała Podlaska.  

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A