Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

Zostań dawcą szpiku! Pomóż pokonać nowotwory krwi!

W niedzielę 22 października 2023 r. w Tomaszowie Lubelskim, Narolu, Lubaczowie oraz Rudzie Różanieckiej odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.
Zostań dawcą szpiku! Pomóż pokonać nowotwory krwi!

Autor: DKMS

Źródło: https://www.dkms.pl/

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi, między innymi białaczkę. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy też może pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych.

Już w najbliższą niedzielę 22 października 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych, które mogą uratować czyjeś życie:

W ostatnim czasie ostrą białaczkę zdiagnozowano u dwóch, młodych mieszkańców naszego regionu, ta akcja poszukiwania dawców szpiku jest więc organizowana głównie z myślą o nich, ale może się okazać, że szpik kogoś z nas może pomóc komuś innemu. O tym jak wygląda proces rejestracji mówi jedna ze współorganizatorek niedzielnego wydarzenia:

Oprócz Starostwa w Tomaszowie akcja rejestracji dawców odbywać się będzie również w: Urzędzie Miasta i Gminy Narol, Zespole Szkół w Rudzie Różanieckiej, Domu Caritas przy parafii św. Stanisława BM w Lubaczowie.

W każdym z tych czterech miejsc, w godzinach od 9:00 do 17:00, będą czekali wolontariusze gotowi przyjąć Twoją deklarację pomocy i chęć zostania bohaterem.

Wszyscy ci, którzy są już zarejestrowani w bazie Fundacji DKMS, a chcą pomóc mogą udać się do najbliższego punktu krwiodawstwa i oddać krew, która również pomoże w leczeniu.

Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!

 

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A