Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Zostań dawcą szpiku! Pomóż pokonać nowotwory krwi!

W niedzielę 22 października 2023 r. w Tomaszowie Lubelskim, Narolu, Lubaczowie oraz Rudzie Różanieckiej odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.
Zostań dawcą szpiku! Pomóż pokonać nowotwory krwi!

Autor: DKMS

Źródło: https://www.dkms.pl/

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi, między innymi białaczkę. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy też może pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych.

Już w najbliższą niedzielę 22 października 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych, które mogą uratować czyjeś życie:

W ostatnim czasie ostrą białaczkę zdiagnozowano u dwóch, młodych mieszkańców naszego regionu, ta akcja poszukiwania dawców szpiku jest więc organizowana głównie z myślą o nich, ale może się okazać, że szpik kogoś z nas może pomóc komuś innemu. O tym jak wygląda proces rejestracji mówi jedna ze współorganizatorek niedzielnego wydarzenia:

Oprócz Starostwa w Tomaszowie akcja rejestracji dawców odbywać się będzie również w: Urzędzie Miasta i Gminy Narol, Zespole Szkół w Rudzie Różanieckiej, Domu Caritas przy parafii św. Stanisława BM w Lubaczowie.

W każdym z tych czterech miejsc, w godzinach od 9:00 do 17:00, będą czekali wolontariusze gotowi przyjąć Twoją deklarację pomocy i chęć zostania bohaterem.

Wszyscy ci, którzy są już zarejestrowani w bazie Fundacji DKMS, a chcą pomóc mogą udać się do najbliższego punktu krwiodawstwa i oddać krew, która również pomoże w leczeniu.

Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!

 

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa