Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Maturzyści z diecezji na Jasnej Górze

Tradycyjnie w ostatnią sobotę października (28.10) na Jasną Górę pielgrzymowali maturzyści z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Diecezjalną pielgrzymkę zorganizował Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Wzięło w niej udział 900 osób.
Maturzyści z diecezji na Jasnej Górze

Pielgrzymkę rozpoczęła uroczysta Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił biskup diecezjalny Marian Rojek. W rozmowie ksiądz biskup wyrażał przekonanie, że pielgrzymka ta, dla stających na progu dorosłości młodych ludzi, jest ważna.

Ksiądz biskup przekazał młodzieży życzenia i podpowiedzi, jak w dorosłym życiu rozwijać swoją wiarę.

Stałym elementem pielgrzymki jest akt powierzenia się młodych Matce Bożej.

Młodzi zawierzali także swoich rodziców, wychowawców, i katechetów, swoich kolegów, którzy pozostali w domach oraz czas przygotowania do egzaminów maturalnych, prosząc o rozeznanie drogi zgodnej z planem Bożym.

Zapytaliśmy maturzystów o ich motywacje przybycia na pielgrzymkę.

W pielgrzymce wzięli udział także katecheci duchowni, świeccy i zakonni, kapłani reprezentujący Kurię Diecezjalną, nauczyciele i wychowawcy, dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Monika Żur oraz przedstawiciel zamojskiego oddziału Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. 

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pielgrzymki dziękował ks. Piotr Brodziak, dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Wyrażał także radość z licznej obecności młodzieży.

Wieczorem młodzież wzięła udział w nabożeństwie drogi krzyżowej na wałach jasnogórskich.

Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę zakończył Akatyst  w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz Apel Jasnogórski.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze