Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

2. Ogólnopolskie Spotkania Młodych Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza

Archipelag Roztocze w Budach w gminie Krynice po raz kolejny w sobotę (04.11) gościł wybitnych pianistów podczas "Zaduszek jazzowych" i 2. Ogólnopolskich Spotkań Młodych Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza.
2. Ogólnopolskie Spotkania Młodych Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza

Konkurs pianistyczny jest inicjatywą Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach dla uczczenia i upamiętnienia wybitnego muzyka jazzowego pochodzącego z pobliskiej Antoniówki - podkreśla dyrektor GOK w Krynicach, Joanna Jamroż.

Wydarzenie rozpoczęło się recitalem ubiegłorocznego laureata nagrody Grand Prix – Remigiusza Knapika. W finale wystąpiło ośmiu pianistów, zakwalifikowanych przez jury na podstawie przesłanych przez nich nagrań. W gronie finalistów znaleźli się pianiści z różnych części Polski, m.in. z Olsztyna.

Uczestników finału i ich występy na żywo oceniło jury. Jego przewodniczącym był wybitny pianista jazzowy, akompaniator i pedagog Tomasz Białowolski, na co dzień wykładowca Szkoły Muzycznej II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.

Muzycznym gościem wieczoru było Trio Beethovenowskie. Wystąpili także uczestnicy projektowych warsztatów jazzowych, a wydarzeniu towarzyszyła wystawa plakatów pt.: „Mieczysław Kosz – barwy i nastroje”.

To dla nas ogromna satysfakcja, że dzięki temu przedsięwzięciu możemy upamiętnić naszego, tak wybitnego artystę - mówi wójt gminy Krynice Jacek Wiśniewski.

Drugie Ogólnopolskie Spotkania Młodych Pianistów Jazzowych są częścią projektu  "Krynicka jesień jazzowa - Reminiscencje Mieczysława Kosza", współfinansowanego ze środków Funduszu Promocji Kultury, którym dysponuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W realizacji konkursu Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach wspierają Stowarzyszenie Zamojski Klub Jazzowy im. Mieczysława Kosza, Urząd Gminy Krynice, "Archipelag Roztocze" w Budach i Muzeum Jazzu w Warszawie. Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej na temat tego wydarzenia usłyszą Państwo w najbliższej audycji samorządowej gminy Krynice w sobotę (11.11).

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze