Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

Pobiegli, by uczcić Niepodległość Polski

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w piątek (10.11) na zamojskim Rynku Wielkim odbyły się biegi: dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Pobiegli, by uczcić Niepodległość Polski

Jak co roku biegi na różnych dystansach poprzedziło odśpiewanie hymnu. Biegi dla dzieci i młodzieży zorganizowano na krótszych dystansach, bo na 300, 400, 600 i 800 metrów.  Natomiast chłopcy z roczników 2005-2006 oraz 2007-2008, a także dorośli mieli szansę sprawdzić się na dłuższym odcinku trasy, bo mieli do pokonania 1200 metrów. Trasa poprowadziła uliczkami zamojskiej Starówki ze startem i metą na Rynku Wielkim. W wydarzeniu ph. „Biegi listopadowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości” wzięło udział prawie 600 zawodników.

Pomimo zmęczenia na twarzach dzieci towarzyszyły uśmiechy ponieważ wszyscy zadowoleni byli z pamiątkowych medali.

Na większości dystansów zwycięzcami byli reprezentanci klubów sportowych. Z jakich miejscowości gościliśmy zawodników?

Konrad Firek osoby chętne, które lubią sport zachęca do zapisywania się do sekcji lekkoatletycznej, którą prowadzi KS Agros Zamość. Co należy zrobić, żeby zapisać się na zajęcia?

Biegi listopadowe adresowane były do wszystkich chętnych. Na dystansie 400 m wzięli udział uczniowie z okolic Zamościa.

Zdaniem zawodników z Sitna bieganie poprawia kondycję. 

Dużym powodzeniem cieszyły się biegi na najdłuższym dystansie, bo na 1200 metrów.

Pierwsze i drugie miejsce na podium zajęły reprezentantki zamojskiego Agrosu.

Które z dotychczasowych osiągnięć sportowych dla dziewcząt są najważniejsze? 

Zawodniczki zachęcają do trenowania lekkiej atletyki.

Na najdłuższym odcinku trasy, bo na 1200 metrów zwyciężczynią została Anna Śliwa, która zdradziła dlaczego wzięła udział w biegu.

Dlaczego zdaniem Anny Śliwy warto biegać?

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Zamościu zorganizowana zostanie kolejna impreza sportowa. W sobotę (11.11) na terenie OSiR odbędzie się wydarzenie ph. „Zabawa rowerowa z okazji 11 listopada”. Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zachęca Konrad Firek. 

Biegi z okazji Narodowego Święta Niepodległości na zamojskim Rynku Wielkim podsumowali Konrad Firek i Piotr Orzechowski, zastępca prezydenta Miasta Zamość.

Piotr Orzechowski zaprasza mieszkańców miasta i okolic na sobotnie uroczystości związane z celebracją Dnia Niepodległości, które odbędą się w sobotę (11.11) w Zamościu.

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy i widzimy się na linii startu za rok.

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są na Facebookowym profilu naszego radia kliknij 


 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A