Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Pobiegli, by uczcić Niepodległość Polski

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w piątek (10.11) na zamojskim Rynku Wielkim odbyły się biegi: dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Pobiegli, by uczcić Niepodległość Polski

Jak co roku biegi na różnych dystansach poprzedziło odśpiewanie hymnu. Biegi dla dzieci i młodzieży zorganizowano na krótszych dystansach, bo na 300, 400, 600 i 800 metrów.  Natomiast chłopcy z roczników 2005-2006 oraz 2007-2008, a także dorośli mieli szansę sprawdzić się na dłuższym odcinku trasy, bo mieli do pokonania 1200 metrów. Trasa poprowadziła uliczkami zamojskiej Starówki ze startem i metą na Rynku Wielkim. W wydarzeniu ph. „Biegi listopadowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości” wzięło udział prawie 600 zawodników.

Pomimo zmęczenia na twarzach dzieci towarzyszyły uśmiechy ponieważ wszyscy zadowoleni byli z pamiątkowych medali.

Na większości dystansów zwycięzcami byli reprezentanci klubów sportowych. Z jakich miejscowości gościliśmy zawodników?

Konrad Firek osoby chętne, które lubią sport zachęca do zapisywania się do sekcji lekkoatletycznej, którą prowadzi KS Agros Zamość. Co należy zrobić, żeby zapisać się na zajęcia?

Biegi listopadowe adresowane były do wszystkich chętnych. Na dystansie 400 m wzięli udział uczniowie z okolic Zamościa.

Zdaniem zawodników z Sitna bieganie poprawia kondycję. 

Dużym powodzeniem cieszyły się biegi na najdłuższym dystansie, bo na 1200 metrów.

Pierwsze i drugie miejsce na podium zajęły reprezentantki zamojskiego Agrosu.

Które z dotychczasowych osiągnięć sportowych dla dziewcząt są najważniejsze? 

Zawodniczki zachęcają do trenowania lekkiej atletyki.

Na najdłuższym odcinku trasy, bo na 1200 metrów zwyciężczynią została Anna Śliwa, która zdradziła dlaczego wzięła udział w biegu.

Dlaczego zdaniem Anny Śliwy warto biegać?

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Zamościu zorganizowana zostanie kolejna impreza sportowa. W sobotę (11.11) na terenie OSiR odbędzie się wydarzenie ph. „Zabawa rowerowa z okazji 11 listopada”. Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zachęca Konrad Firek. 

Biegi z okazji Narodowego Święta Niepodległości na zamojskim Rynku Wielkim podsumowali Konrad Firek i Piotr Orzechowski, zastępca prezydenta Miasta Zamość.

Piotr Orzechowski zaprasza mieszkańców miasta i okolic na sobotnie uroczystości związane z celebracją Dnia Niepodległości, które odbędą się w sobotę (11.11) w Zamościu.

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy i widzimy się na linii startu za rok.

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są na Facebookowym profilu naszego radia kliknij 


 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa