Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

XII Zamojskie „Zawody Modeli Szybowców Halowych Klasy F1N”

XII Zamojskie „Zawody Modeli Szybowców Halowych Klasy F1N” odbyły się w piątek (10.11) na hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.
XII Zamojskie „Zawody Modeli Szybowców Halowych Klasy F1N”

Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a uczestniczyli w nich reprezentanci warsztatów terapii zajęciowej.

Dla modelarzy prezentacja szybowców była okazją do sprawdzenia modeli oraz techniki rzutowej. Na czym polegały zawody?

Jak Andrzej Niezgoda ocenił poziom zawodów?

Jednym z uczestników zawodów był reprezentant Modelarni przy Spółdzielni Mieszkaniowej. im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu. Jak rozpoczęła się przygoda zawodnika ze sklejaniem różnego rodzaju maszyn lotniczych? 

Jak wyglądały przegotowania do zawodów innych uczestników? 

W zawodach liczyły się czasy lotów, a jakie uczucia towarzyszyły modelarzom?

Andrzej Niezgoda dodał, że wszystkie zespoły, które wzięły udział w zawodach otrzymały modele balonów ponieważ w marcu przyszłego roku na zamojskim Rynku Wielkim odbędą się kolejne zmagania. Modelarze wezmą udział w widowiskowym wydarzeniu, jakim będą zawody modeli balonów na ogrzane powietrze. 

Jan Ciupa dodał, że modelarze chętnie wezmą udział w zbliżających się zawodach na ogrzane powierze. Na czym będą polegały zbliżające się marcowe pokazy lotów? 

Na zamojskim na osiedlu Planty do użytku oddany został ogólnodostępny tor dla modeli akrobacyjnych. Andrzej Niezgoda dodał, że uroczyste otwarcie toru zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Gdzie zlokalizowany jest tor? 

Zamojska pracownia modelarska znajduje się w jednym z bloków przy ul. Peowiaków 60 na terenie spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu. Modelarstwo polega na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli: samolotów, szybowców, rakiet i innych maszyn, które latają w powietrzu. Andrzej Niezgoda na bezpłatne zajęcia serdecznie zaprasza osoby zainteresowane.  

Zwycięzcom zawodów gratulujemy, a kolejne pokazy lotów wszyscy chętni będą mogli podziwiać na otwartej przestrzeni już w marcu na Rynku Wielkim w Zamościu.
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa