Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

XII Zamojskie „Zawody Modeli Szybowców Halowych Klasy F1N”

XII Zamojskie „Zawody Modeli Szybowców Halowych Klasy F1N” odbyły się w piątek (10.11) na hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.
XII Zamojskie „Zawody Modeli Szybowców Halowych Klasy F1N”

Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a uczestniczyli w nich reprezentanci warsztatów terapii zajęciowej.

Dla modelarzy prezentacja szybowców była okazją do sprawdzenia modeli oraz techniki rzutowej. Na czym polegały zawody?

Jak Andrzej Niezgoda ocenił poziom zawodów?

Jednym z uczestników zawodów był reprezentant Modelarni przy Spółdzielni Mieszkaniowej. im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu. Jak rozpoczęła się przygoda zawodnika ze sklejaniem różnego rodzaju maszyn lotniczych? 

Jak wyglądały przegotowania do zawodów innych uczestników? 

W zawodach liczyły się czasy lotów, a jakie uczucia towarzyszyły modelarzom?

Andrzej Niezgoda dodał, że wszystkie zespoły, które wzięły udział w zawodach otrzymały modele balonów ponieważ w marcu przyszłego roku na zamojskim Rynku Wielkim odbędą się kolejne zmagania. Modelarze wezmą udział w widowiskowym wydarzeniu, jakim będą zawody modeli balonów na ogrzane powietrze. 

Jan Ciupa dodał, że modelarze chętnie wezmą udział w zbliżających się zawodach na ogrzane powierze. Na czym będą polegały zbliżające się marcowe pokazy lotów? 

Na zamojskim na osiedlu Planty do użytku oddany został ogólnodostępny tor dla modeli akrobacyjnych. Andrzej Niezgoda dodał, że uroczyste otwarcie toru zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Gdzie zlokalizowany jest tor? 

Zamojska pracownia modelarska znajduje się w jednym z bloków przy ul. Peowiaków 60 na terenie spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu. Modelarstwo polega na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli: samolotów, szybowców, rakiet i innych maszyn, które latają w powietrzu. Andrzej Niezgoda na bezpłatne zajęcia serdecznie zaprasza osoby zainteresowane.  

Zwycięzcom zawodów gratulujemy, a kolejne pokazy lotów wszyscy chętni będą mogli podziwiać na otwartej przestrzeni już w marcu na Rynku Wielkim w Zamościu.
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A