Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

7. Światowy Dzień Ubogich. Spichlerz Brata Alberta w Zamościu zaprasza

"Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka" (Tb 4, 7). Pod tym hasłem w najbliższą niedzielę (19.11) przeżywać będziemy już 7. Światowy Dzień Ubogich. Ma on pobudzić naszą wrażliwość na los naszych bliźnich, którym wiedzie się znacznie gorzej niż nam.
7. Światowy Dzień Ubogich. Spichlerz Brata Alberta w Zamościu zaprasza

Pomysłodawcą obchodów tego dnia jest papież Franciszek, który zainicjował go na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i rokrocznie przygotowuje z tej okazji specjalne orędzia.

Wiele jest miejsc i środowisk, które chcą służyć tym, którzy potrzebują różnego rodzaju wsparcia w swoim ubóstwie. Pośród wielu w Zamościu mamy Spichlerz św. Brata Alberta, z którego skorzystać mogę wszyscy -  także osoby w kryzysie ubóstwa i wykluczenia. Drużyna Alberta, a więc grono wolontariuszy posługujących w Spichlerzu, chce zaprosić systematycznie odwiedzających to miejsce, a także osoby, które chcą poznać sposób funkcjonowania Spichlerza, do spotkania w Światowym Dniu Ubogich. Mówi Anna Janczyk, koordynator Spichlerza.

Anna Janczyk zaprasza uczestniczących w niedzielnej Mszy św. w parafii św. Brata Alberta w Zamościu, ale też wszystkich zainteresowanych.

Przypomnijmy, że hasłem tegorocznego Światowego Dnia Ubogich są słowa z Księgi Tobiasza: "Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka".  

Zapraszamy na spotkanie z tworzącymi na co dzień dzieło Spichlerza Brata Alberta w Zamościu w niedzielę (19.11) w godz. od 10.00 do 13.00. Światowy Dzień Ubogich został ustanowiony przez papieża Franciszka w 2017 r. Od tego czasu jest obchodzony co roku w niedzielę poprzedzającą uroczystość Chrystusa Króla.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A