Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Gala finałowa VI edycji konkursów: "Kolory Niepodległości" i "Wolna - Niepodległa"

W środę (15.11) w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu odbyła się gala finałowa VI edycji konkursów niepodległościowych. Jednym z nich był konkurs plastyczny "Kolory Niepodległości", w którym wzięły udział dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I-IV szkół podstawowych. Do uczniów klas starszych szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych skierowano konkurs historyczny "Wolna - Niepodległa".
Gala finałowa VI edycji konkursów: "Kolory Niepodległości" i "Wolna - Niepodległa"

Autor: KRZ

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 i zgromadziło wielu uczestników, opiekunów, koordynatorów i organizatorów konkursu. Jednym z pierwszych punktów wydarzenia było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego oraz patriotyczny występ uczniów. Następnie poseł Tomasz Zieliński, który jest głównym organizatorem konkursów, przeczytał list od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który objął wydarzenie honorowym patronatem. Zaznaczył również do kogo były skierowane konkursy i co zawierały prace przygotowane przez uczestników.

Poseł Tomasz Zieliński dodał, że obserwując najmłodszych uczestników, konkurs zbiera już dobre owoce tej kilkuletniej inicjatywy.

Barbara Krawczyk - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie - Delegatura w Zamościu, która od początku jest zaangażowana w organizację konkursów, wyraża swoją radość z zaangażowania uczestników oraz zauważa zawarty w pracach głęboki patriotyzm i dojrzałość, co rodzi nadzieję na zachowanie wartości narodowych w młodym pokoleniu.

O zaangażowaniu uczniów i ich podejściu do tematów historycznych, a szczególnie kwestii niepodległości mówią nauczycielki Anna Danielczuk oraz Kazimiera Pawelec.

Na jakie tematy uczniowie postanowili napisać swoje prace?

Uczestnicy konkursów powiedzieli również, czym obecnie jest dla nich niepodległość.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 1755 uczestników. W konkursie "Kolory Niepodległości" nagrodzonych i wyróżnionych zostało 52 przedszkolaków i 38 uczniów klas I-IV, natomiast w konkursie "Wolna - Niepodległa" nagrodzono i wyróżniono 70 uczniów szkół podstawowych i 15 uczniów szkół ponadpodstawowych.

Organizatorem konkursów jest poseł Tomasz Zieliński, a współorganizatorami: Kuratorium Oświaty w Lublinie - Delegatura w Zamościu oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A