Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Gala finałowa VI edycji konkursów: "Kolory Niepodległości" i "Wolna - Niepodległa"

W środę (15.11) w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu odbyła się gala finałowa VI edycji konkursów niepodległościowych. Jednym z nich był konkurs plastyczny "Kolory Niepodległości", w którym wzięły udział dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I-IV szkół podstawowych. Do uczniów klas starszych szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych skierowano konkurs historyczny "Wolna - Niepodległa".
Gala finałowa VI edycji konkursów: "Kolory Niepodległości" i "Wolna - Niepodległa"

Autor: KRZ

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 i zgromadziło wielu uczestników, opiekunów, koordynatorów i organizatorów konkursu. Jednym z pierwszych punktów wydarzenia było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego oraz patriotyczny występ uczniów. Następnie poseł Tomasz Zieliński, który jest głównym organizatorem konkursów, przeczytał list od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który objął wydarzenie honorowym patronatem. Zaznaczył również do kogo były skierowane konkursy i co zawierały prace przygotowane przez uczestników.

Poseł Tomasz Zieliński dodał, że obserwując najmłodszych uczestników, konkurs zbiera już dobre owoce tej kilkuletniej inicjatywy.

Barbara Krawczyk - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie - Delegatura w Zamościu, która od początku jest zaangażowana w organizację konkursów, wyraża swoją radość z zaangażowania uczestników oraz zauważa zawarty w pracach głęboki patriotyzm i dojrzałość, co rodzi nadzieję na zachowanie wartości narodowych w młodym pokoleniu.

O zaangażowaniu uczniów i ich podejściu do tematów historycznych, a szczególnie kwestii niepodległości mówią nauczycielki Anna Danielczuk oraz Kazimiera Pawelec.

Na jakie tematy uczniowie postanowili napisać swoje prace?

Uczestnicy konkursów powiedzieli również, czym obecnie jest dla nich niepodległość.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 1755 uczestników. W konkursie "Kolory Niepodległości" nagrodzonych i wyróżnionych zostało 52 przedszkolaków i 38 uczniów klas I-IV, natomiast w konkursie "Wolna - Niepodległa" nagrodzono i wyróżniono 70 uczniów szkół podstawowych i 15 uczniów szkół ponadpodstawowych.

Organizatorem konkursów jest poseł Tomasz Zieliński, a współorganizatorami: Kuratorium Oświaty w Lublinie - Delegatura w Zamościu oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM