Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

Miód-rodzaje i właściwości

Miód jest jednym z najstarszych i najbardziej wszechstronnych produktów naturalnych.
Miód-rodzaje i właściwości

Autor: https://pixabay.com/pl/photos/mi%C3%B3d-cynamon-miska-mi%C3%B3d-pszczeli-2542952/

Jest znany od starożytności, ma wiele różnych odmian, zależnych od rodzaju nektaru lub spadzi zbieranego przez pszczoły. Każdy rodzaj miodu ma swoje unikalne cechy smakowe i właściwości zdrowotne.

Charakterystycznym dla Roztocza jest miód fasolowy zaznacza Adam Chruścikowski, właściciel gospodarstwa pasiecznego.

Miód lipowy podobnie jak drzewo lipy, ceniony jest za swoje właściwości prozdrowotne i dobroczynne działanie na ludzki organizm. Spożywanie miodu lipowego jest szczególnie zalecane w stanach przeziębień, leczeniu dolegliwości dróg oddechowych, a także wspomaga naszą odporność w okresach jesienno-zimowych. Wyróżniamy także miód wielokwiatowy, akacjowy, mniszkowy, wrzosowy, a także gryczany. 

Miód może być wykorzystywany jako alternatywa do słodzenia potraw i napojów, a także jako składnik w domowych kosmetykach. Wybierając miód upewnijmy się, że jest on naturalny i pochodzi z zaufanej pasieki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A