Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Wymiana opon na zimowe

Wymiana opon w samochodzie to jedno z najważniejszych zadań, które powinien regularnie wykonywać każdy kierowca. Jest to istotne zwłaszcza w nadchodzącym okresie zimowym, kiedy warunki na drogach mogą być trudne i niebezpieczne.
Wymiana opon na zimowe

Autor: https://pixabay.com/pl/photos/opona-zimowa-opony-ko%C5%82o-samoch%C3%B3d-4590568/

Opony to jedyny punkt kontaktu samochodu z drogą, dlatego ich stan ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Kiedy należy wymienić opony na zimowe? Na to pytanie odpowiada instruktor nauki jazdy, Grzegorz Wójcik.

Opony zimowe mają inny rodzaj bieżnika oraz specjalne mieszkanki gumowe, które zapewniają lepsze właściwości trakcyjne na śliskiej nawierzchni, a także zapobiegają tworzeniu się zlodzenia na powierzchni opony. Podczas wyboru zimowego ogumienia powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Wymiana opon na zimowe to kluczowa czynność, którą powinniśmy wykonać przed nadejściem zimy. Zapewnia ona lepszą przyczepność, kontrolę nad samochodem co przekłada się na większe bezpieczeństwo podczas jazdy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A