Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

XXI Diecezjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej dla LSO za nami

W sobotę (25.11) na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się finały XXI Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
XXI Diecezjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej dla LSO za nami

Wzięło w nim udział 14 drużyn wyłonionych w eliminacjach rejonowych. Nie brakowało emocji -  podkreśla ks. Sebastian Koper, diecezjalny duszpasterz LSO i główny organizator wydarzenia.

Turniej odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Złoci medaliści w każdej kategorii wiekowej będą reprezentować naszą diecezję na Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Kto pojedzie w czerwcu do Łodzi?

O wysiłku pozostawionym na boisku, sportowych emocjach i przygotowaniach do turnieju powiedzieli nam zwycięzcy zawodów.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju na młodych piłkarzy czekało spotkanie ze świętym Mikołajem, który wraz z biskupem diecezjalnym Marianem Rojkiem, wręczał upominki, medale i dyplomy. Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych dla najlepszych zawodników, najlepszych bramkarzy, króli strzelców czy zawodników fair play.

To dobrze, że takie turnieje są organizowane - powiedział ks. biskup Marian Rojek

Chcieliśmy przygotować rozgrywki na wysokim poziomie, którego celem będą nie tylko aspekty sportowe, zaznacza Małgorzata Farion, koordynator turnieju.

Ks. Sebastian Koper dziękował wszystkim osobom i instytucjom, który przyczynili się do zorganizowania diecezjalnego turnieju dla Liturgicznej Służby Ołtarza.

Organizatorami turnieju byli: Liturgiczna Służba Ołtarza naszej diecezji, Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Jestem" im. św. Jana Bosko w Hrubieszowie. Partnerami wydarzenia: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Miasto Zamość, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym. 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze