Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Święto patronalne Akcji Katolickiej w Łabuniach

Przedstawiciele Akcji Katolickiej naszej diecezji spotkali się w sobotę (25.11) w domu sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach, by wspólnie przeżywać swoje święto patronalne - uroczystość Chrystusa Króla.
Święto patronalne Akcji Katolickiej w Łabuniach

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych członków Akcji Katolickiej, w tym za zmarłych księży asystentów. W dalszej części ks. Krzysztof Świta, diecezjalny asystent AK omówił zebranym najważniejsze założenia nowego programu duszpasterskiego, na podstawie którego Akcja Katolicka ułoży swój plan formacji i działania w najbliższym czasie.

Święto patronalne to ważny moment dla członków Akcji Katolickiej. Chcieliśmy się spotkać przede wszystkim na modlitwie - podkreślał ks. Krzysztof Świta.

Andrzej Juszczak, prezes Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej zaznaczał w rozmowie, że na święto patronalne co roku przyjeżdżają przedstawiciele wszystkich parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej w naszej diecezji. To okazja, by wymienić doświadczenia i podziękować za cały miniony rok formacji.

W dalszej części spotkania miała miejsce Msza święta, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusz Leszczyński, a następnie agapa oraz prezentacja albumu jubileuszowego zgromadzenia sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi.

W spotkaniu wzięli udział: Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, księża asystencji oraz przedstawiciele parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej w naszej diecezji.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze