Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Biłgoraj. Koncert Cecyliański

Po trzyletniej przerwie chóry Ziemi Biłgorajskiej spotkały się (26.11) na Koncercie Cecyliańskim Muzyki Chóralnej, który tym razem miał miejsce w kościele Trójcy Świętej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju.
Biłgoraj. Koncert Cecyliański

O wartości koncertów cecyliańskich i muzyki kościelnej mówił w rozmowie ks. proboszcz Jerzy Kołtun:

Udział w Koncercie Cecyliańskim to dla nas bardzo ważny moment w ciągu całorocznej pracy – tłumaczył Zbigniew Biliński, dyrygent Chóru Kameralnego z Parafii Św. Jerzego w Biłgoraju:

Tegoroczny koncert podsumował burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan:

Na zakończenie wszystkie chóry wykonały wspólnie hymn do św. Cecylii:

W koncercie udział wzięły chory Ziemi Biłgorajskiej: Chór Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym i Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Chór "Cantate Deo" z sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Chór Parafii pw. Św. Jana Nepomucena i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu, Chór Kameralny Parafii pw. Św. Jerzego w Biłgoraju, Chór "Cordis" Parafii Trójcy Świętej i WNMP w Biłgoraju, Chór "Noster" Parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Goraju i Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej "Echo".

Organizatorami koncertu byli: Biłgorajskie Centrum Kultury, Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej ‘ECHO’ oraz chóry parafialne z Biłgoraja.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze