Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Zaduszki Chłopskie 2023

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w (26.11) w parafii Lipsko k. Zamościa odbyły się Zaduszki Chłopskie.
Zaduszki Chłopskie 2023

 Mszę świętą poprzedził program w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej poświęcony wybranym świętym. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Józef Bednarski, proboszcz parafii i diecezjalny duszpasterz rolników. We wstępie do Mszy św. mówił o idei chłopskich zaduszek.

We wspólnej modlitwie za zmarłych rolników i środowisko chłopskie uczestniczyli m.in. senator Jerzy Chróścikowski, Krzysztof Gałaszkiewicz dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz przedstawiciele Lubelskiej Izby Rolniczej i Rady Wojewódzkiej NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych, ponadto poczet sztandarowy organizacji rolniczej, a przede wszystkim rolnicy i parafianie.

Drugą część Zaduszek Chłopskich stanowiła modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, w czasie której przywoływani byli zmarli, zasłużeni dla Polski i dla Kościoła, a szczególnie dla Ziemi Zamojsko-Lubaczowskiej.

Środowisko chłopskie przez stulecia ponosiło ofiarę z życia rolników broniąc ojczyzny i polskości. Hasłem, które od początku towarzyszy diecezjalnym Zaduszkom Chłopskim były słowa: 'Pomódl się bracie za tych, co bronili i żywili. Pomódl się bracie za Polskę”.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze