Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Światowy Dzień Młodzieży w Zamościu

"Szczęśliwi w nadziei" - pod tym hasłem w uroczystość Chrystusa Króla (26.11) młodzież na całym świecie w swoich diecezjach przeżywała swój dzień.
Światowy Dzień Młodzieży w Zamościu

W naszej, dzień młodych odbył się w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu. Na swoje święto przyjechały delegacje młodzieży z wielu parafii. Ks. Tomasz Szady, diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży podkreślał jak ważne dla młodzieży są takie spotkania.

Światowy Dzień Młodych w Zamościu rozpoczął się od uwielbienia, śpiewu pieśni i dzielenia się świadectwem osób, które uczestniczyły w tym roku w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. O godz. 16.00 sprawowana była Eucharystia którą wraz z licznie przybyłymi kapłanami celebrował pasterz naszej diecezji, biskup Marian Rojek.

Uroczystość Chrystusa Króla jest także świętem patronalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dlatego podczas Mszy św. odbył się obrzęd błogosławieństwa i posłana nowych zastępowych KSM. Ponadto sześć osób z parafialnych oddziałów KSM złożyło swoje przyrzeczenia i oficjalnie wstąpiło w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

O motywacje do wzięcia udziału w święcie młodych w Zamościu zapytaliśmy uczestników.

Pasterz naszej diecezji, ks. biskup Marian Rojek w rozmowie wyrażał radość ze spotkania z młodzieżą.

Na Światowy Dzień Młodzieży papież Franciszek przygotował specjalne orędzie pod hasłem "Szczęśliwi w nadziei". Pojawiają się w nim polskie akcenty - podkreślał ks. Tomasz Szady.

Spotkanie zakończył poczęstunek i wzajemna integracja. Katolickie Radio Zamość Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym objęło patronatem medialnym. 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze